ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 26558 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

VIDEO: Vojtěch Dyk natočil sólovku v New Yorku

0 jsk 29.10.2019

V New Yorku, s výbornými hudebníky a muzikantskou svobodou v zádech vznikala nová deska projektu D.Y.K. zpěváka Vojtěcha Dyka. Ten nahráváním vystoupil ze své komfortní zóny a ponořil se do světa bez hranic. První ochutnávkou je hravý a roztančený singl Mr. Beat opatřený videoklipem. Album D.Y.K., na kterém se podílel věhlasný hudebník a producent Ondřej Pivec, vyjde v listopadu.

Deska vznikala v New Yorku ve spolupráci s Ondřejem Pivcem, který má cenu Grammy za album s americkým hudebníkem Gregorym Porterem. Muzikant, který v New Yorku žije již deset let, přizval také svou kapelu Kennedy Administration. Díky tomu je nahrávka provoněná autentickými vlivy americké kultury.

„Každý člověk hledá svou životní cestu. Někdo ji hledá chvíli, někdo celý život. Já na své pokročil zase o nějaký ten krok jinam, do svého nitra – autorského, do svého vesmíru – hudebního, do světa bez hranic. Až tak, že jsem v New Yorku přizval zahraniční hráče a díky Ondřejovi Pivcovi a Kennedy Administration udělal své nekompromisně autorské album,“ popisuje Dyk. „Opustil jsem komfortní zónu České republiky a zpíval v místech, kde je Vojtěch Dyk nula. Díky tomu může D.Y.K. ukázat, jestli v něm opravdu něco je. Byl to naprosto osvobozující pocit, jehož výsledkem je svobodná deska,“ dodává.

Pivec k tomu doplňuje: „Když mě před nějakou dobou Vojta oslovil s tím, že by měl zájem se mnou spolupracovat na novém projektu, netušil jsem, jak rozsáhlá a umělecky uspokojující práce je přede mnou. Spojením Vojtova přirozeného talentu, newyorských hudebníků a prostředí, které jsem mohl poskytnout, vznikl podle mě na evropské poměry výjimečný a nezvykle kvalitní projekt, který má potenciál vejít do hudebních dějin. Práce na albu D.Y.K. pro nás byla velkou radostí.“

Videoklip se nese v retro duchu

Jeho slova potvrzuje už první singl Mr. Beat., který vás svou uvolněnou náladou přinutí k tanci. Jak už napovídá název, jde o skladbu volně inspirovanou Rowanem Atkinsonem a humornou postavičkou Mr. Beana.

„Je primárně o lidech, kteří mají růžový klapky kolem očí, díky nímž nevidí, že vedle nich a za nimi se odehrává drama všedního života. Takových lidí je, myslím, dosti. Tento člověk vám například, jakožto starší osobě, pomůže čile přes přechod, na jehož konci na vás spadne cihla z přilehlého rozestavěného obchodního centra. To už náš hrdina ovšem nevidí a svižně pokračuje dále, aby pomohl dalším nešťastníkům, které potkává,“ přibližuje Dyk.

Zábavnou podívanou nabízí také videoklip, který je pojat v retro duchu a Vojtěch Dyk v něm dává naplno průchod svému přirozenému showmanství. Klip vznikl v režii Givinara Kříže a Jordana Haje.