ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 27170 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

VIDEO: Vladimír Mišík vydává druhý singl a video z alba Noční obraz

0 jsk 22.11.2021

Vyšel druhý singl z nového alba Vladimíra Mišíka Noční obraz. Baladická píseň Nad útesem dění vychází současně i na streamovacích platformách, kde prozatím není album k dispozici.

Klip k písni vytvořil Matyáš Vorda a klíčovou roli v něm hraje mechanická skříňka zvaná „hybohled“ z dílny ve Francii žijícího výtvarníka Pavla Macka.

S kapelou Blue Shadows producenta Petra Ostrouchova, který je zároveň autorem hudby, v nahrávce účinkují irské hvězdy Davy Spillane (irská flétna) a Dónal Lunny (bodhrán). Hudebníci, kteří již od sedmdesátých let patří ke klíčovým postavám irské hudební scény, mají v biografii spolupráci s takovými osobnostmi, jako jsou Kate Bush, Mike Oldfield, Sinnead O’Connor, Bryan Adams, Van Morrison, Elvis Costello, Alan Stivell, Emmylou Harris nebo Afro Celt Sound System. Spillane je také vyhledávaným spolupracovníkem při nahrávání filmových soundtracků (Rob Roy, Michael Collins, Excalibur, Gangy New Yorku a mnoho dalších) a Lunny stojí jako producent za stovkami zásadních alb irské (nejen folkové) hudby. Sestavu doplňuje smyčcový ansámbl Orquestrina světově známého hornisty Radka Baboráka.

Vladimír Mišík k písni říká: „Inspirací k tomuhle textu byla vzpomínka na naši dávnou cestu s manželkou Evou do Normandie. Nejsem žádný mystik, ale musím říct, že tady se stalo něco zvláštního. Najednou se mi shůry začala doslova sypat všechna tahle slova. Já je jen zapisoval. Připomínalo to takové to automatické psaní, které používali třeba beatnici. Pak jsem si to přečetl a řekl si, kruci, vždyť ono to skoro připomíná báseň. No a Petr Ostrouchov to pak celé zhudebnil a zaranžoval v tom irském duchu. Myslím, že jsme se tam s Petrem hezky sešli.“

(foto: Zuzana Bönisch)