ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 28325 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

VIDEO: Tomáš Klus představuje album se symfoniky a chystá turné

0 jsk 4.11.2019

V pátek 1. listopadu vyšlo nové album Klusymfonie, které je pokračováním propojení Tomáše Kluse, Cílové skupiny a Janáčkovy filharmonie Ostrava, jež začalo již v roce 2018 společným koncertem v Dolní oblasti Vítkovice. Album obsahuje osmnáct skladeb napříč tvorbou Tomáše Kluse v nevšedních aranžích Jana Lstibůrka pro symfonický orchestr.

Koncem listopadu začne stejnojmenné turné. První dva koncerty jsou na programu 25. a 26. listopadu v multifunkční aule Gong v Dolní oblasti Vítkovice. Následují koncerty následují v Brně (29. 11.), Bratislavě (1. 12.), Pardubicích (3. 12.) a v Praze (4. 12.).

Předzvěstí nového alba je videoklip ke skladbě ZmrZlým, o jehož obrazovou složku se postaral Michal Boodya Budinský. Video je sestřihem záběrů z nahrávání alba Klusymfonie v Kulturním domě Ostrava letos v květnu a z materiálů zachycujících hrůzy válečných konfliktů pocházejících z databází zpravodajských agentur.

Autorem nevšedního aranžmá písní na albu Klusymfonie, včetně dosud nikdy nehraných úprav novinek z alba Spolu vytvořil člen Cílové skupiny, skladatel a baskytarista Jan Lstibůrek s ideovou podporou kytaristy Jiřího Kučerovského. Převážná část skladeb z nového alba byla nahrána v květnu 2019 v Kulturním domě Ostrava.

„Osobní setkání s Janáčkovou filharmonií Ostrava to celé posunulo do sféry, kdy si člověk musí neustále připomínat: Ne, nejspíš nespíš, koukej si to užívat. Neprospi něco, tenhle sen se fakt děje! Jsem moc vděčný všem zúčastněným, že se se mnou podělili o část svého talentu a nechali se společně zvěčnit pod dohledem kouzelné hůlky Jana Kučery,“ řekl Klus.

Ostravské symfoniky během nahrávání alba Klusymfonie dirigoval Jan Kučera, hudební režii měl Petr Gablas, mistrem zvuku byl Jiří Topol Novotný. Janáčkovu filharmonii Ostrava doprovázela Cílová skupina (Jiří Kučerovský, Jan Lstibůrek, Petr Škoda) a Koncertní sbor Permoník pod vedením Martiny Juríkové a Karin Grimové.

Už jste viděli? Tomáš Klus zpívá o Domě, v němž spolu sousedé nemluví