ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 11308 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

VIDEO: Titulní píseň k filmu Lída Baarová nazpívala Lucie Bílá

0 jsk 18.1.2016

Nový snímek režiséra Filipa Renče Lída Baarová bude mít premiéru ve čtvrtek 21. ledna. Den poté vyjde také stejnojmenný soundtrack k němu. Jeho stěžejní píseň nazvanou Když tančí ďábel s andělem nazpívala Lucie Bílá. Hudbu k ní složil Ondřej Soukup, textem ji opatřila Gabriela Osvaldová.

K titulní písni stihnul Filip Renč již zrealizovat dobový videoklip s Lucií Bílou coby prvorepublikovou hvězdou. Vrátil se při natáčení do prostředí Hudebního divadla Karlín, ve kterém do filmu natáčel několik zásadních scén.

Bílá, Renč, Soukup a Osvaldová se sešli na společné práci popáté. Jejich první setkání se uskutečnilo v roce 1992 při vzniku klipu k písni Requiem (doprovázející film Requiem pro panenku) a vzápětí kontroverzním videu k písni Láska je láska. Obě skladby vyšly na albu Missariel, které znamenalo pro zpěvačku i její autory zlom v  umělecké kariéře. Filip Renč pak ještě opatřil klipy jejich Zahradu rajských potěšení a Dalekohled.

Jednu ze skladeb na soundtracku zpívá rovněž představitelka hlavní role Táňa Pauhofová. Vedle dobových písní tvoří většinu alba hudba filmová v provedení Českého symfonického orchestru.

Film Lída Baarová je drama o vztahu legendární české herečky s nacistickým ministrem propagandy Josephem Goebbelsem. Renč ho natočil podle scénáře Ivana Hubače.

Na snímku momentka z natáčení videoklipu k písničce.

Lucie Bílá – Když tančí ďábel s andělem