ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 30760 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

VIDEO: Tereza Mašková vydá desku Zmatená

0 jsk 9.6.2020

Zpěvačka Tereza Mašková, vítězka předchozího pokračování soutěže SuperStar, se dočkala debutového alba. Pod titulem Zmatená vyjde v pátek. Doprovází ho klip k baladické písni Tažní ptáci.

Albu předcházely písně Žár, New Me, O nás dvou a Láskou se splést. K nim přibylo osm novinek. Ačkoli se lyrické písničky zdají být zpěvaččinou doménou, Zmatená je album multižánrové.

„Má první deska přestavuje dva roky práce a seznamování se s novým světem. Jsem na ni doopravdy pyšná. Zahrnuje všechno, co mě baví a co jsem si chtěla vyzkoušet. Proto je, jak říkám, barevná. Dokonce jsem si dopřála i žánry, o kterých jsem si dřív myslela, že v nich nevyzním hezky,” říká Mašková.

Kromě písně Láskou se splést s Alešem Kubátem nazpívala duety s Markem Ztraceným a s Ondřejem G. Brzobohatým. Mezi četnými českými a slovenskými autory, kteří se na písních podíleli, defilují kromě již zmíněných pěveckých partnerů Peter Graus, Tomáš Zubák a Oliver Žilák z Creative Music House, Zoli Šallai, Igor Timko, Xindl X, Tomáš Snášel, Matěj Vávra, Matej Mikloš, Jan Vávra, Jana Infeldová, Jonathan Owusu-Yianomah, Martin Šrámek, Tomáš Roreček a Martin Kučera. Autorský debut má za sebou i sama zpěvačka.

Dalším singlem ze studiového albového debutu Terezy Maškové, který dostal obrazovou podobu, je balada Tažní ptáci. „Myslím, že si v něm každý něco najde. Mě přiměl zamyslet se sama nad sebou, nad tím, co je v životě opravdu důležité. Neustále se za něčím honíme a chceme víc a víc. Nevážíme si toho, co máme a většinou na to přijdeme až ve chvíli, kdy to ztratíme,“ vysvětluje Mašková.

Dodává, že právě tuto myšlenku chtěla společně s režisérem Dušanem Krajčovičem klipem podtrhnout.