ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 23628 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

VIDEO: Tereza Balonová vydává první píseň z nového alba

0 jsk 18.7.2023

Již 1. září vydá Tereza Balonová svoje druhé autorské album s názvem Lampiony. Po debutu Půlnoc (2021) připravila novinku, z které aktuálně představuje první píseň s názvem Kdo jsme byli. Tu doprovází videoklip.

Autorka, interpretka a kytaristka zůstává písničkářkou rozkročenou mezi žánry. „Tereza jako osobnost hudební scény, ve které najdete skvělou autorku, textařku, zpěvačku i instrumentalistku, u nás nemá obdoby,“ doplňuje producent Martin Ledvina.

Píseň Kdo jsme byli ukazuje umělecký posun Balonové tvorby. Svůj oblíbený looper vyměnila za doprovodnou skupinu a tato změna jí evidentně prospěla. Jak ve studiové práci, tak při prezentaci na podiu. Její hudba dostala ještě více života.

„Vždy jsem si přála, aby nejen texty, ale i ve zvuk mých písniček odrážel pomyslnou realitu okolního světa. Života, který je kolem mě, a který momentálně žiju. Prostě současnost. Zvuky ulice, kavárny, klubů. Ale i ticho a intimitu přírody, kterou ráda vyhledávám. Myslím, že se nám to s Martinem Ledvinou podařilo,“ doplňuje talentovaná písničkářka.

Aktuálně Balonová předskakuje kapele Kryštof na jejím Zámeckém turné, hraje vlastní koncerty s kapelou a občas doprovází skupinu Jelen jako vokalistka.

(foto: Lukáš Kozel)