ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6824 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

VIDEO: Škwor písní Sobě věrnej otevírá dveře k nové desce

0 jsk 23.5.2023

Rocková parta Škwor letos slaví 2️5️ let na scéně, a jak je u téhle čtyřčlenné formace zvykem, s „dárky“ pro fanoušky rozhodně šetřit nehodlá. Kromě narozeninového „dvojáku“ 6. a 7. října v pražském O2 universu, který je již téměř vyprodán, se lze těšit i na nové album.

V pořadí již jedenáctou řadovku, jež bude poprvé exkluzivně v prodeji právě v O2 universu, předznamenává titulní, typicky kapelní píseň Sobě věrnej. Pilotní singl doprovází vizuálně speciální, ale zároveň úderný klip.

„Vydání prvního singlu z nové desky je vždycky svým způsobem začátkem něčeho nového. Myslím si, že kapela a její tvorba by se měla posouvat, a to se nám, doufejme, na naší novince podařilo. Bude to však stále starý dobrý Škwor tak, jak ho znáte. Píseň Sobě věrnej jsme se rozhodli vydat jako první právě proto, že na nás od začátku působila jako typicky škwoří song. Chtěli jsme tak fanouškům otevřít cestu k nové desce něčím, co velmi dobře znají. Paradoxně tato píseň vznikala až mezi posledními,“ komentuje titulní skladbu a pilotní singl nového alba frontman kapely Petr Hrdlička.

A k samotnému textu, jehož je autorem, dodává: „Text Sobě věrnej významově zapadá do určitého konceptu celé desky. Písnička je o tom, že i když tě v životě může potkat cokoliv, musíš se s tím vyrovnat vždy hlavně sám. Měla by lidi nakopnout ve chvílích, kdy všechno nejde tak, jak by mělo.“

(foto: Ondřej Pýcha)

Tagy: ,