ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 27233 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

VIDEO: Skupina Warování nahrála píseň a klip Políben Bohem

0 jsk 12.1.2021

Hronovská poppunková skupina Warování natočila písničku Políben Bohem a vydala k ní videoklip. K textu ji motivoval kamarád, který žije tak, jak je to v písni popsáno. Píseň je ukázkou toho, jakým směrem se čtveřice po svých začátcích na hudební scéně aktuálně vydala.

„Písnička je o člověku, který žije bohémský život. Dělá si, co chce, a je mu jedno, co si o něm ostatní myslí. V dnešní době je to z mého pohledu docela neobvyklá věc, protože mám pocit, že se všichni honí za tím, aby dokázali, že jsou ti nejlepší. A je jím třeba i jedno, jak se sami v té pozici cítí,“ vysvětlil zpěvák a kytarista Kuba Slezák.

Autorem videoklipu je Filip Kollert, ujal se kamery a střihu. Režisérem je Jakub Saliger. V hlavní roli se ve videoklipu představil Pavel Hurdálek, kamarád členů kapely, který je mimo jiné baskytaristou spřátelené skupiny Heebie Jeebies. Část klipu byla natočena v čítárně náchodské knihovny, záběry na kapelu byly pořízeny na pódiu náchodského divadla Beránek.

Text napsal Slezák a přinesl také hlavní motiv skladby, přičemž zbytek dodělala celá kapela. Produkoval ji Tomáš Fröde, jinak člen skupin Imodium a Walkmanz.

„Rozhodli jsme se dělat muziku jinak, než jsme ji dělali donedávna. Tomáše Frödeho jsme jako producenta oslovili proto, že všichni v kapele jsme fanoušky Imodia a on i my pocházíme ze stejného kraje. Volba tedy byla jasná. Musím přiznat, že jsme se ho zezačátku trochu báli, ale nakonec to byla pecka. Hodně nám pomohl, jako kapelu nás natáčení s ním dost posunulo,“ vysvětlil Slezák.

Warování je čtyřčlenná skupina, která vznikla na základní škole ve Velkém Poříčí u Hronova. Roku 2014 ji založili zpěvák a kytarista Kuba Slezák a bubeník Tomáš Horáček. Později se k nim přidal baskytarista Adam Holeček a nejnovějším členem je kytarista Štěpán Pollak, jenž přišel v lednu 2019.