ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5372 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

VIDEO: Skupina Lucie natočila nový výpravný klip

0 jsk 5.11.2018

Kapela Lucie přišla týden před vydáním nového alba s druhým singlem. Deska EvoLucie vyjde 9. listopadu a singl Nejlepší, kterou znám napsali Oskar Petr a Robert Kodym. Oskar Petr přitom písničku napsal během své emigrace v USA. Od té doby čekala v šuplíku.

„Vznikla v roce 1989 v Los Angeles a my se do ní teď ponořili. Myslím, že kvalitní skladby jsou nadčasové,“ řekl o nové skladbě její textař Kodym.

S hudební produkcí skladby kapele pomohl zkušený producent Mike Clink, který se mimo jiné podílel na několika hitech skupiny Guns N’Roses. „Oskar napsal silnou baladu v době, kdy Mike jen o několik kilometrů dále pracoval na nahrávkách, jež změnily zvuk rockové hudby. Zdálo se nám skvělé dát americkou a českou legendu dohromady právě teď. Bylo nám jasné, že toto spojení přinese něco skvělého,“ říká manažer Lucie Ladislav Vajdička z vydavatelství BrainZone. Mix nahrávky obstaral držitel Grammy John Spiker.

David Koller, Robert Kodym, P.B.Ch. a Michal Dvořák jsou spolu v klipu znovu jako kapela po šestnácti letech. Video ke skladbě Nejlepší, kterou znám je od režiséra a kameramana Dominika Miškovský, jenž pro Lucii už režíroval videoklipy Lucie, Srdce a Daniela a jako kameraman natočil klipy L’aura a Sen. Natáčelo se v noci v ruinách bývalého noblesního plaveckého bazénu pod terasami Barrandov.

Pár dní po vydání alba vyrazí Lucie na halové turné. Po koncertech v Ostravě (13. 11.), Brně (17. 11. a 18. 11.) a Praze (22. 11., 23. 11. a 24. 11.) bude hrát i na Slovensku, konkrétně v Bratislavě (27. 11.) a Košicích (30. 11.). Kromě novinek v programu zahraje i všechny zásadní hity své úspěšné kariéry.

Lucie – Nejlepší, kterou znám

Tagy: ,