ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 12405 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

VIDEO: Singl Icarus zpěvačky Giudi získal na klavírní malebnosti

0 jsk 11.5.2021

Zpěvačka Giudi odhaluje svou neoklasickou symfonii, a to prostřednictvím singlu Icarus. Klavírní verzi vdechl život skladatel a klavírista Karel Havlíček. Ke skladbě vznikl poutavý videoklip.

„Před časem mě oslovila jedna francouzská rozhlasová stanice a požádala o jednoduchou akustickou verzi skladby Icarus do jednoho ze svých programů. Byl to impuls a dobrá záminka, abych oslovila úžasného Karla. Ten celou ideu pozvedl na další úroveň. Icarus je o zbavení se bolesti, která pramení z našich největších životních ztrát. Je to silná, ale zároveň křehká skladba. Výsledek nás oba chytl za srdce, proto jsme se rozhodli ji vydat jako společný singl a natočit k ní videoklip,” vysvětluje Giudi ke spolupráci s Karlem Havlíčkem.

Videoklip byl natočený na jeden záběr. Díky tomu byla nejvěrohodněji zachovaná autenticita a napětí skladby. „Při one-take videoklipech musí být do detailu promyšlený každý pohyb kamery i účinkujících, každý detail scény a její nasvícení. Na první pohled jednoduchá ale zároveň ta nejtěžší filmařská disciplína,” vysvětluje Giudi.

Art director Jakub RA a kameraman Kryštof Melka si s Giudi sedli po všech směrech a na tomto natáčení se jejich vzájemné souznění a cit pro detail jen potvrdil, navíc v přátelské a pozitivní atmosféře, kde vše funguje tak, jak má.