ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 11361 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

VIDEO: Rozálie napsala píseň o rozchodu

0 jsk 14.4.2023

Na Ceny Anděl nominovaná zpěvačka, akordeonistka a vycházející hvězda českého šansonu Rozálie připomíná dalším singlem debutové album Korzetiér. Píseň Neodvratné doplnila o živý záznam vystoupení z březnového koncertu v pražské La Fabrice.

„Znáte ten pocit, když se s někým rozejdete? To je krásný, že?“ ptá se zpěvačka publika před tím, než zahraje první tóny. „Vy si oddechnete, začnete řádit a řádit, třeba rok. Jenže pak rok uplyne a vám dojde, že vám ten člověk chybí. A nejhorší na tom je, že to nejde vrátit zpátky,“ dodává a přibližuje tak význam písně Neodvratné.

Rozálie se v rámci prestižních Cen Anděl, kde je v nominaci na Objev roku, představí v živém vysílání na České televizi.

Hlas Rozálie v kombinaci s drzými a vtipnými texty přináší posluchačům jedinečný zážitek. O tom se mohli přesvědčit i diváci pravidelného koncertu v pražském domácím divadle La Fabrika, ze kterého pochází i záznam živého vystoupení zpěvačky, která tak svým příznivcům album Korzetiér představila.

„Píseň vznikla na Vánoce, rok po tom, co jsem se rozešla se svým klukem. V tu chvíli jsem si totiž uvědomila, jak moc mi chybí,“ říká šestadvacetiletá zpěvačka o textu písně a dodává: „Ještě horším zjištěním bylo, že už není možný, abychom se k sobě vrátili. Protože to, co se mezi námi stalo, se neodestane a je to všechno neodvratný.“

O videoklip se postarali zkušení pražští videomakeři Momany Production, kteří v La Fabrice zachytili i průvodní slovo, jež celý koncert humorně se srdceryvnými příběhy propojuje. Na jedinečné vystoupení se můžeme těšit na České televizi, kde se v rámci hudebních Cen Anděl Rozálie představí v přímém přenosu z pražského Výstaviště. Další živá vystoupení chystá Rozálie v rámci svého turné, které ohlásí již brzy.

(foto: Tomáš Coufal)