ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 4787 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

VIDEO: Do Rock’n’rollové síně slávy Peal Jam, Journey, Yes a další

0 jsk 10.4.2017

Do Rock’n’rollové síně slávy uvedli v noci na sobotu šest dalších skupin a interpretů. Na slavnostním ceremoniálu v newyorské hale Barclays Center se této cti dostalo formacím Pearl Jam (na snímku), Electric Light Orchestra, Yes, Journey, folkové zpěvačce Joan Baez a posmrtně i raperovi Tupaku Shakurovi.

Grungeoví Pearl Jam zahráli sérii svých skladeb včetně Alive, Given to Fly, Better Man a Rockin’ in the Free World od Neila Younga. Electric Light Orchestra vzdali poctu nedávno zesnulému Chucku Berrymu prezentací jeho hitu Roll Over Beethoven. Tupaka Shakura, kterého zastřelili v roce 1996, zastupoval Snoop Dogg.

Kromě oceněných, kteří mimo hudebního vystoupení měli i projev na různá témata, se na pódiu objevil i zpěvák Lenny Kravitz, jenž skladbami When Doves Cry a The Cross zavzpomínal na loni zesnulého Prince.

Rock’n’rollová síň slávy (Rock and Roll Hall of Fame) se sídlem ve městě Cleveland v Ohiu je muzeem věnovaným nejvlivnějším hudebníkům a producentům moderní hudby. Umělci se do ni mohou dostat po uplynutí 25 let po vydání svého debutového alba. O letošních kandidátech rozhodovalo 900 expertů.

Pearl Jam – Alive