ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 11607 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

VIDEO: Richard Müller nazpíval písničku pro nový film

0 jsk 12.2.2020

Na začátku dubna vstoupí do kin nová komedie, ve které si zahrají v hlavních rolích Petra Hřebíčková a Karel Zima. „Hlavní roli“ v ní však má i oblíbená píseň Štěstí je krásná věc Richarda Müllera, podle které se celý film jmenuje. Ke snímku slovenský zpěvák nazpíval ještě jednu.

„Když mi zavolali, jestli bych nazpíval další píseň do filmu, přišlo mi to nejdřív jako trochu absurdní nápad, mít tam dvě písničky. Tvůrci totiž ve filmu použili už originální skladbu Štěstí je krásná věc, kterou jsem nazpíval před 30 lety. Když mi ale novou písničku poslali, změnil jsem názor,“ vysvětlil Richard Müller, který ústřední Chladnej den nazpíval v češtině s textem Gábiny Osvaldové.

Píseň se natáčela v bratislavském studiu Creative Music House, text k ní napsala textařka Gábina Osvaldová a o výsledný zvuk se postaral Jaro Lukáč z Negative Tunes.

„Producenti mě oslovili k napsání filmové hudby a titulní písně, tak jsem ji složil tak, aby byla melodie a nálada spojená s dějem filmu,“ řekl hudební skladatel René Rypar. „Spolupráce s Richardem Müllerem se nabízela na první dobrou, když mělo jít o písničku k filmu s názvem Štěstí je krásná věc.“