ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5452 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

VIDEO: Post-It upozorňují NITROglycerinem na anonymitu sociálních sítí

0 jsk 3.8.2021

Pražští Post-It po odmlce spojené s nucenou covidovou pauzou přicházejí s klipem ke svému dalšímu singlu NITROglycerin z posledního EP Co tě neposílí, to tě zabije. Nahrávka ukazuje několik tváří kapely, od tvrdých pasáží, až po ty nejjemnější.

„Text songu NITROglycerin je vlastně reakcí na chování lidí pod rouškou anonymity na sociálních sítích. Inspirací mi byl aktuální stav ve společnosti, kde lidi upřednostňují život na sociálních sítích před životem reálným. Lidé se přestávají stýkat, volat si, komunikovat a debatovat. Už se jen hejtuje, lajkuje, dávají se bany a nevím co ještě. Souvisí to i s problémem, že nikdo se nepídí po důvěryhodných informacích. Žijeme v tomto směru dost rychlý, povrchní, plochý život a z toho je mi docela smutno. Vytrácí se vzájemný respekt a empatie. Ale bude líp, věřím tomu,“ říká zpěvák Czenda Urbánek.

Tenhle vznětlivý, a přitom až popový singl chtěla kapela podpořit specifickou atmosférou, a tím příběh k písni dostatečně dokreslit. Tu jim poskytl zámek Vyklantice nasáklý historií, jak vznešenou, ponurou až chřadnoucí. Interiéry a exteriéry přímo zapadaly do koncepce režiséra.

O klip se postaral Lukáš Sochor, který začínal tím, že s kapelou Post-It objížděl se starou kamerou koncerty. Všichni se tak po letech společně opět setkali na tomto společném projektu (klipu). O práci, designu prostorů a světel se zasloužil tým, včetně asistentky režie, fotografky Dáši Malinové, tak celé kapely a pomohl si tak vytvořit i opravdu osobní zážitek.