ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 29006 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

VIDEO: Ponk má novou skladbu a klip o farářovi

0 jsk 31.5.2018

Brněnské trio Ponk přichází po více než třech letech od vydání debutového alba Postfolklor s videoklipem k nové písni Farář. Ta je předzvěstí očekávaného druhého alba s názvem Diedina, které vyjde v létě.

„Diedina je takový vnitřní výlet na ideální venkov-dědinu, kde jednotlivé skladby popisují typické jevy a postavy s dědinou spojené. Farář vznikl jako poslední píseň a vnitřně jsme cítili, že právě tím se celé album tematicky uzavřelo,“ přibližuje koncepci nové desky houslista a zpěvák Michal Krystýnek.

„Rozhodli jsme se postupně odpoutat od lidových textů a při té příležitosti jsem si vybavil fenomén vesnického faráře, který ač stále obklopen lidmi, je vlastně na všechno podstatné sám. Navíc mi toto téma silně zarezonovalo s postavou zapomenutého italského skladatele J. B. Alouisiho, působícího v sedmnáctém století v Mikulově právě jako farář,“ dodává cimbálista Eduard Tomaštík.

V režii Lukáše Masnera se i díky tomu kapela rozhodla klip natočit v prostorách mikulovského probošství, kam se běžný návštěvník města jen tak nedostane.

Ponk – Farář

Tagy: ,