ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 17706 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

VIDEO: Poetika v melancholické novince

0 jsk 12.12.2023

Kapela Poetika přichází po singlu Půlnoc s melancholickou novinkou Mám pocit, že tě ztrácím. Píseň, do které se vůbec poprvé podařilo zapojit i živý orchestr, vypráví o lidech, kteří se postupně vytrácejí z našeho života.

Na videoklipu k další ochutnávce z připravovaného alba oblíbená čtveřice spolupracovala již tradičně s Ondřejem Kudynem a považuje jej za dosud nejnáročnější natáčení vůbec.

Ojedinělý koncept snímku vymyslel právě sám zpěvák a textař Ondřej Brejška. „Přišel jsem za Ondrou Kudynem s námětem příběhu, který jde pozpátku, protože se mi líbil ten kontrast toho, že se z někoho zapomenutého stane váš nejbližší,“ přibližuje okolnosti vzniku.

Zrealizovat myšlenku bylo těžší, než si skupina myslela, a tak se z natáčení stala nejnáročnější spolupráce za celých osm let. „Už jen ta domluva, kdy se bavíte o začátku, který je vlastně na konci, byla složitější,“ doplňuje Kudyn.

Neméně obtížné byly i přírodní podmínky. Natáčelo se totiž v zasněženém lomu a teplota sahala hluboko pod bod mrazu. „Po sedmi hodinách válení se ve sněhu, umělé krvi a kaolinovém bahnu jsem chvílemi přemýšlel, jestli jsem se neměl líp učit,“ směje se Brejška.

Podle Brejšky se nejedná o depresivní či strašidelnou záležitost. „Věčná změna je zkrátka součást toho našeho koloběhu na světě. Jeden odejde, druhý přijde. Skoro, když to přeženu, jak nějaké postavy v různých sériích seriálu,“ uzavírá optimisticky.

(foto: Lukáš Matoušek)

Tagy: ,