ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 13544 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

VIDEO: Poetika ohlašuje album písní Sám

0 jsk 18.2.2022

V roce 2016 se Poetika, kapela Ondřeje Brejšky, Edy Rovenského a Daniela Hrdličky, představila svými písněmi Zkouším žít a Každou vteřinou. Následující rok vydala debutové album Trinity, které se dočkalo platinového ocenění a kapela odjela vyprodanou tour s kapelou Mirai. Už 18. února, nově pod patronátem Universal Music, představí své druhé studiové album s názvem Identity.

16. února se fanoušci mohou naladit na poetickou vlnu díky novému singlu Sám, který vychází i s poutavým videoklipem. Fyzicky bude album k dostání od 22. února v kamenných obchodech nebo na jarním turné. To začne křtem desky 23. března v pražské klubu Roxy, pokračovat bude v Olomouci, Brně a poslední zastávkou budou 16. dubna Pardubice.

„Playlist celého alba je poskládaný jako průběh života, na začátku nádech, následně noc a probouzení do nového dne, posléze jednotlivé etapy až směrem k epilogu a smíření. Deska má dávat smysl, že i když jsme každý jedinečný, všichni jsme ve výsledku stejní a Identity jsou pouze drobné nuance, které z nás ve spektru společnosti tvoří originály,” přibližuje význam nového alba rapper a textař Eda Rovenský.

O námět a scénář nového videoklipu k písni Sám se postaral Ondřej Brejška, natáčení řídil z režisérského křesla Ondřej Kudyn. Stejná dvojice má na svědomí i předchozí vizuály k singlům z alba Identity, které na píseň Sám navazují.

„S kluky z Poetiky chceme z každého klipu dostat maximum a pokaždé chceme vyzkoušet něco nového, a tak trochu experimentujeme s nápady. U klipu k songu Sám tomu nebylo jinak a poprvé jsme využili speciálních efektů pro vykreslení samotné závislosti, kterou je v klipu metaforicky elektřina,” popisuje Kudyn.

Píseň Sám pojednává o závislostech nejen na věcech, ale i na lidech. „Každý je na něčem závislý a některé závislosti jsou samozřejmě špatné, ať už jsou ve vztahu k někomu, nebo něčemu jinému,” říká zpěvák a textař Ondřej Brejška. „Ale jsou i takové, které nejsou na škodu, ba naopak. Někdo si třeba už neumí představit život bez sportu nebo bez pletacích jehlic.”

(foto: Beátha Máthé)

Tagy: , ,