ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 10736 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

VIDEO: Pilot natočili píseň o dospělosti

0 jsk 8.3.2021

Po rádiově úspěšné skladbě Běž a vtipně pojatém bilančním klipu a písni Horší už to nebude z přelomu roku, se pražská kapela Pilot hlásí opět o slovo s EP Mezi náma. Vyšlo v pátek 5. března a skupina jím symbolicky uzavřela pomyslnou první etapu své dosavadní kariéry. Kolekci uvedla čtyřčlenná parta singlem a klipem Dospělí.

„V klipu hrajeme v dětských outfitech, vypíchnout musím hlavně čepičku s vrtulkou našeho bubeníka Matese. Chvíli spokojeně a chvíli tak trochu hystericky skotačíme v dětském funparku Koala, kterým chceme ještě jednou poděkovat za to, že nám na natáčení svůj super prostor poskytli. Druhou rovinu klipu tvoří videa z našich rodinných archivů, na nichž jsme ještě opravdoví prcci. Já se díky pilnosti táty prohrabával asi padesáti hodinami materiálu, ostatní na tom nebyli o moc líp. Všichni naši tátové jsou navíc uvedeni v titulkách jako kameramani, abychom je neochudili o zásluhy,“ komentuje klip Dospělí frontman kapely Dan Hrdlička.

„Minialbum Mezi náma obsahuje skladby z doby, kdy jsme si všechno okolo hudby teprve osahávali, ať už šlo o koncerty, psaní písniček nebo jejich nahrávání ve studiu. Během postupného vzniku EP jsme se setkali se spoustou naprosto skvělých a inspirativních lidí, kteří nás posouvali dopředu a v několika případech nám doslova otevřeli oči. Teď už konečně cítíme, že alespoň trochu tušíme, co děláme. I proto se poslední track na EP jmenuje Dospělí. Píšeme tím pomyslnou čáru za kapelním dětstvím a vydáváme se na cestu za naším debutovým albem, které v současnosti píšeme,“ dodal Hrdlička.

(foto: Josefína Bielková)