ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 28231 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

VIDEO: Paul McCartney natáčel o klucích s kytarou

0 jsk 10.7.2014

Britský hudebník Paul McCartney měl v posledních dnech nenadálé zdravotní potíže, kvůli kterým musel zrušit část svého turné. Jeho fanoušci mu ale samozřejmě odpustili ještě dřív, než se stačil pořádně omluvit a oznámit jim, že se za nimi brzy vrátí. Možná i jako satisfakci nyní zveřejnil videoklip k písni Early Days. Jeho příběh zachycuje zážitky mladých lidí zajímajících se o hudbu a hru na kytaru.

V klipu je možné vidět bývalého člena Beatles, jak hraje v místnosti spolu s dalšími kytaristy, přičemž jedním z nich je Johnny Depp. Tento jednapadesátiletý herec a muzikant se v minulosti již objevil v McCartneyho klipech, a to v těch k písním My Valentine a Queenie Eye. Režisér obrazové novinky Vincent Haycock prozradil, že videoklip natáčel jako poctu Paulu McCartneymu a Johnu Lennonovi, kteří spolu zakládali Beatles.

„Podstata jejich příběhu je určitým způsobem univerzální. Dvě děti, které spojuje vášeň k hudbě, se spřátelí a založí kapelu. Toto video je o nich, o každé kapele a o každém dítěti, které zažilo vzestupy a pády vztahující se k založení skupiny, ať už je pak úspěšná, nebo není. Univerzálnost jejich příběhu nás inspirovala k tomu, abychom děj klipu zasadili do padesátých let minulého století do oblasti Mississippi, protože právě toto období amerického rock’n’rollu a Mississippi delta blues ovlivnilo kapelu Beatles,“ uvedl Haycock.

Video vznikalo přibližně měsíc. Kromě Mississippi i v Los Angeles či Louisianě, přičemž do hereckého obsazení vybrali i řadu tamních obyvatel. „Na plac se přišla podívat i hudebnice a spisovatelka Patti Smith. Natáčení scény s Paulem bylo nesmírně zábavné. Byl tam jen on, nějaký bluesman a Johnny Depp, přičemž celý den spolu jamovali. Ukázala se i Patti Smith, což nás všechny velmi potěšilo,“ dodal režisér.

Skladba Early Days pochází z alba New, který McCartney vydal loni v říjnu. Deska se v britské prodejní hitparádě dostala na třetí příčku.

Paul McCartney – Early days: