ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5057 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

VIDEO: Olga Lounová v klipu se záběry z koncertů

0 jsk 6.4.2023

Olga Lounová představuje nový singl a videoklip Memento mori. Melodická písnička plná energie připomíná nedávno vydané album, které podpoří stejnojmenné koncertní miniturné

Autorsky je pod singlem podepsaná sama zpěvačka. Olga Lounová v minulosti stejný postup zvolila i u hitu Jsem optimista, který složila i otextovala. Jako jedna z mála zpěvaček je i autorkou svých písní.

Nejvíce energie však zpěvačka vkládá do svých vystoupení. Videoklip k písni Memento mori je plný emotivních záběrů z koncertů. Lounová chtěla původně složit píseň pro dcerku Arianne, jako vyznání lásky, ale nakonec vznikla skladba, která nese hlubší poselství. Někdy vzniknou ty nejlepší věci zcela nečekaně.

Lounová upřesňuje: „Během těhotenství jsem měla chuť napsat nějakou písničku pro moji malou holčičku. Nějaké vyznání či ukolébavku, a paradoxně z toho vzešla píseň, která v sobě nese jakési uvědomění si hodnoty života. Nečekaně mě inspirovalo tetování, které nosí moje nejlepší kamarádka už roky na kotníku. Memento mori neboli Pamatuj na smrt. Tak jsem k tomu dodala carpe diem aneb užívej dne a dál už to šlo tak nějak samo.“

Skladba Memento mori připomíná, že tu nebudeme navždy a že bychom měli užívat každého momentu našeho života a zamyslet se nad tím, jak svůj život žijeme.

Píseň je součástí stejnojmenného, nedávno vydaného alba Memento mori. Produkce singlu se ujal Ondřej Žatkuliak, hudební producent ze studia Rooftops Prague. Přestože je Lounová čerstvou maminkou, rozhodla se vyrazit na čtyři koncerty. Začne 20. dubna v Pardubicích.