ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5621 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

VIDEO: Novinka Tuláci kapely Imodium avizuje album i výroční koncert

0 jsk 16.1.2024

V posledních týdnech loňského roku kapela Imodium nejdříve rozsvítila Lampy a následně oznámila změnu v sestavě, když dosavadního bubeníka a zakládajícího člena Kárla nahradil Adam Jánošík (The Atavists). Do nového roku skupina okolo Thoma Frödeho vstupuje s rázností hodnou energických rockerů.

Nekompromisní singlová novinka Tuláci, kterou doprovází vizuálně působivý klip, naznačuje chemii nové sestavy a zároveň je další ochutnávkou z připravované albové novinky. Tu čtyřčlenná parta pokřtí 4. dubna 2024 v pražském Foru Karlín.

„V roce 2024 oslaví naše kapela dvacet let od vydání debutového alba. Založili jsme ji původně jako tři čtrnáctiletí kluci. Dávno jsme čtyřčlenná parta, ve který jsme odehráli stovky koncertů. Dostali se na různá místa, od věznice po O2 arenu. Potkali tisíce skvělých lidí a užili si legrace. Také jsme ale založili rodiny a přestali myslet jen na sebe. A proto vám oznamujeme, že se Kárl rozhodl nepokračovat dál v kapele. Taková rozhodnutí jsou nejtěžší v životě, učinit ho ale musel. Naše přátelství je pevné jako skála a na tom se nikdy nic nezmění. Kárl rozhodně bude ve Foru Karlín a bude pro něj završením naší dvacetileté práce. A kdo naskakuje do tohohle vlaku? Ano, náš dlouholetý blízký kamarád Adam Jánošík, kterého znáte ze skvělých The Atavists,“ říká zpěvák a kytarista.

Atmosféru i vzájemné souznění v kapele víc než výmluvně charakterizuje kromě vyjádření výše i právě zveřejněný singl. „Čím jsme starší, tím víc paradoxně vnímáme při tvorbě volnost. Věci se dějí tak, jak je momentálně cítíme. Imodium svůj zvuk dávno našlo, jen ho teď trochu upgradovalo příchodem Adama. Má jiný styl hry a přemýšlení nad tvořením jako takovým. Na albu bude minimálně jedna píseň kompletně od něj,“ komentuje Thom novinku, která chytne parádním rockový zvukem i refrénem, jejž z hlavy jen tak nedostanete.

To vše výborně dokresluje doprovodný klip, který má podobně jako ten k předchozímu singlu Lampy na svědomí duo mladých filmařů Honza Kašpar a Chaply Rzblz. „Tentokrát jsme chtěli čistě image video, chtěli jsme jednoduše ukázat kapelu v nové sestavě. Chaply ale zavolal, že element femme fatale je pro něj dost nosný a že by tam nějakou rád měl. Proto je tam ještě jeden důležitý prvek, a tím je krásná Vlasta Ulrichová,“ říká k videu basák Ronoon.

(foto: Vítek Paraska)

Tagy: ,