ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 21618 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

VIDEO: Nicki Minaj byla obviněna z rasismu

0 jsk 12.11.2014

Americká rapperka Nicki Minaj čelí aktuálně drtivé kritice jedné židovské organizace, a to za vizuál ke skladbě Only. Pětiminutové animované lyric video, které zveřejnila na YouTube minulý pátek, totiž nabízí záběry, jejichž nálada a ztvárnění připomínají Třetí říši. Samotná Minaj se navíc v klipu stylizuje jako vůdkyně vojska.

„Nový videoklip Nicki Minaj znepokojivě evokuje propagandu Třetí říše a vytváří nové dno ve využívání nacistické symboliky v popkultuře. Toto video bylo zveřejněno v době šestasedmdesátého výročí Křišťálové noci, která znamenala začátek konečného řešení židovské otázky a holocaustu,“ uvedl Abraham H. Foxman z organizace The Anti-Defamation League (Liga proti hanobení).

„Je znepokojující, že nikdo z týmu producentů, publicistů a manažerů neprotestoval proti použití takových obrazů. Tento videoklip je necitlivý vůči lidem, kteří holocaust přežili, a bagatelizuje historii. Zneužívání nacistických symbolů jim podobných je hluboce pobuřující a urážlivé pro židy a všechny, kteří si pamatují oběti Hitlerova nacistického režimu,“ řekl také Foxman. Videoklip odsoudila rovněž řada uživatelů Twitteru.

Nicki Minaj následně zveřejnila vyjádření, v němž konstatovala, že tvůrce videoklipu se inspiroval kreslenými seriály a filmy Sin City. „Je mi to velmi líto a přijímám veškerou odpovědnost, pokud videoklip někoho urazil. Nikdy bych ve svém umění nepropagovala nacismus. Mimochodem, producent a osoba, která dohlížela na tento videoklip, jsou židé,“ konstatovala.

Písnička Only bude součástí jejího alba The Pinkprint, které vyjde 15. prosince. Ve skladbě Only hostovali i rapeři Drake a Lil Wayne a zpěvák Chris Brown.

Nicki Minaj přitom letos vyvolala napětí i s předcházejícím singlem Anaconda. Explicitní videoklip plný twerkingu a erotiky zhlédlo za necelé tři měsíce od zveřejnění téměř 300 milionů lidí a patří mezi nejsledovanější na YouTube v letošním roce.

Nicki Minaj – Only:

 

jsk