ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 24406 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

VIDEO: Mirai vzpomínají na Davida Stypku

0 jsk 11.1.2022

Frýdecko-místecká čtveřice Mirai, jež získala loni v listopadu Českého slavíka v kategorii Skupin, vzpomíná v písničce Lítej (Davidovi) na Davida Stypku. Natočila k ní i videoklip, který režíroval Ondřej Kudyn. Vyšel v den prvního výročí Stypkovy smrti.

„Tahle píseň i video pro nás mají hodnotu, protože je tam všechno opravdové,“ říká zpěvák a kytarista Mirai Navrátil, po jehož boku se ve videoklipu objevily Ewa Farna, Kateřina Marie Tichá, Jindra Polák z kapely Jelen i kapela Bandjeez.

O Davidu Stypkovi mluvil vždy jako o svém starším bratrovi a supervizorovi, na kterého se rád obracel. Kromě hudby je spojoval i rodný Frýdek-Místek, kde oba umělci žili.

„Myslím, že právě hudba protnula naše cesty už někdy před patnácti lety, když jsem poprvé hrál na frýdecko-místeckém festivalu Sweetsenfest,“ vzpomíná Navrátil na seznámení se Stypkou.

Píseň vznikala ve spolupráci se skladatelem Jendou Vávrou, o produkci se postaral Ondřej Fiedler. „S Jendou Vávrou jsme měli rozepsaných spoustu skic. V podstatě jsem hned věděl, že jeden z těch hrubých nástřelů má dostat tenhle příběh. Mít silnou emoci je pro psaní dobré, prázdnota se na papír těžko přenáší. I když někdy je i prázdnota silná negativní emoce,“ přibližuje Mirai vznik písně.

Příběh videoklipu, ve kterém se objevují střípky videí ze soukromých archivů Stypkových přátel, se odehrává v jednom z pražských barů. Výběr místa podle Navrátila odkazuje na typ prostředí, ve kterém býval rád.

(foto: Ondřej Kudyn)