ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 11798 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

VIDEO: Mirai v dokumentu vzpomínají na nedávné turné

0 jsk 23.5.2018

Severomoravská kapela Mirai posbírala během posledních měsíců řadu ocenění (Český slavík, Anděl, Hudební ceny E2). Její zatím největší hit Když nemůžeš, tak přidej se blíží 13 milionům zhlédnutí na YouTube a stal se nepsanou hymnou nejen sportovců. Letos na jaře následovalo první samostatné turné, které bylo kompletně vyprodané. Nyní již kapela naplno odstartovala letní koncertní sezónu, která čítá na sto vystoupení napříč celou republikou.

Mirai nejsou jen hudebním zjevením, jsou hlavně parta kluků, jež má energie na rozdávání, miluje muziku a podle záběrů ze zákulisí také dobré jídlo. Díky krátkému filmu, který vznikl během jarního turné se spřátelenou skupinou Poetika, tak mohou fanoušci nahlédnout tak trochu pod pokličku.

„Mám pocit, že naše první plnohodnotné turné bylo jen o jídle, pití a euforii z koncertů,“ říká s nadsázkou zpěvák Mirai Navrátil. „Člověk, jak stále přejíždí ze štace na štaci, tak sedí v dodávce a jediné, co může dělat a dělá mu v tu chvíli radost, je jídlo. Myslím, že je to trochu vidět i v aftermovie. Rozhodně jsme na šňůře nezhubli, ale bylo to celkově jedno z nejkrásnějších kapelních období, co jsme doposud zažili.“

Za zpracováním „dokumentu“ stojí talentovaný Ondřej Kudyn. „Ondra mezi nás zapadl tak, že jsme o něm nevěděli a některé momenty si vůbec nevybavuji, že točil. Za něj určitě vděčíme Poetice, která nás s ním seznámila,“ vzpomíná baskytarista Michal Stulík.

Kameraman a režisér Ondřej Kudyn s kapelou strávil na cestách několik dní a záběry pro backstage film sbíral v Ostravě, Českých Budějovicích, Liberci, Valašském Meziříčí a pražském Lucerna Music Baru. Během toho natočil několik hodin materiálu, ze kterého pak vybral ty nejlepší momenty.

Mirai – The Tour Documentary

Tagy: ,