ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 13328 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

VIDEO: Mirai natočili na Bali klip k písni z Havaje

0 jsk 23.4.2020

Skupina Mirai zveřejnila písničku Yahoda a přidala k ní pozitivní plážový videoklip. Uvedená skladba je na loňském albu Arigató. Klip k ní se natáčel loni na Bali, kam Mirai odjeli na společnou dovolenou. S vydáním Yahody se čekalo na pravou chvíli.

„Rozhodli jsme se až před pár dny, že je ideální čas lidem zlepšit náladu. Věříme, že bude líp a líp, a myslíme, že ten klip na lidi dýchne kouskem radosti ze života,“ říká zpěvák a kytarista Mirai Navrátil, který hudbu a text singlu napsal spolu s producentem Ondřejem Fiedlerem. Divokému natáčení u moře velel režisér Ondra Kudyn, jenž napsal scénář a postaral se také o styling. Mirai rovněž oznamují i nové termíny přeložené jarní tour.

Klip je úplně odlišný od všech, na které byli fanoušci Mirai do teď zvyklí. „Styling, mood a prostředí. Je to všechno tak dobře a decentně úchylný a trochu artový. Hodně mě to baví,“ říká frontman kapely Mirai Navrátil.

Také je to první zahraniční klip, který natáčela celá kapela pohromadě. Předešlé klipy k písním Pojď zapomenem a Otchi točil sám zpěvák Navrátil, jenž přiznává, jak je hromadné natáčení produkčně náročné. „Režisér Ondra Kudyn místy pěnil, protože byl na všechno sám bez štábu. No a uhlídejte čtyři skoro puberťáky v dovolenkovým módu,“ vzpomíná s úsměvem Mirai.

Refrén Mirai napsal společně s producentem Ondrou Fiedlerem na jeho balkóně na pražské Ladronce. Sloky přišly až s cestou kolem světa, jež Mirai loni absolvoval. „Hlavní inspirací byla Havaj a zkušenost z ostrova Maui, kde jsme na jedné zapadlé pláži prožili kouzelné chvíle,“ odhaluje vznik písně Mirai a přemítá nezapomenutelný zážitek z magického místa, kde všichni tančili nahatí kolem ohně a hráli na bubínky. „V takovém etno-módu se čekalo na západ Slunce. Na to nezapomenu.“

Původně se videoklip měl natáčet přímo na tom místě. „Možná by nás tam ale i rituálně ugrilovali, kdybychom tam naběhli s kamerami,“ komentuje Mirai. Nakonec celá kapela včetně režiséra Ondřeje Kudyna a jeho přítelkyně trávili natáčecí dovolenou na Bali. „Na Bali už jsem byl, takže jsem věděl, čemu se chci vyhnout a co naopak vyhledávat. Chtěl jsem se co nejvíc přiblížit prostředí Havaje, protože tam song vznikl,“ říká Kudyn. „Bylo to spíš hraní si s barvami ve scénách. Chtěli jsme, aby to vypadalo celistvě, ale ne zas nudně, takže jsme v podstatě vytvářeli obrazy. A to mě bavilo.“

Natáčení bylo plné smíchu a pohody. Kapela vzpomíná na situaci, kdy od nich režisér očekával choreografii, ale přes všechnu jejich marnou snahu měl pocit, že si z toho dělají legraci, a tak to skončilo jeho vztekem a pocitem beznaděje.

Naživo se na Mirai mohou fanoušci těšit na podzim, kdy bude kapela pokračovat v rozjeté tour, kterou navýšila o další koncerty. „Jelikož pravděpodobně přijdeme o letní koncertování, rozhodli jsme se do Olomouce, Zlína a Pardubic přidat koncert navíc, abychom se viděli i s těmi, co se na nás chystali v létě,” komentují Mirai a těší se na nabitý podzim.

Mirai Tour 2020
21. 10. Olomouc (vyprodáno)
22. 10. Olomouc
24. 10. Karlovy Vary (vyprodáno)
29. 10. Zlín
30. 10. Zlín (vyprodáno)
6. 11. Jablonec
14. a 15. 11. Krnov
20. 11. Pardubice
21. 11. Pardubice (vyprodáno)
22. 11. Plzeň (vyprodáno)