ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 20364 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

VIDEO: Mirai mají klip se svými záběry z dětství

0 jsk 16.4.2024

Kapela Mirai má za své desetileté působení na kontě prestižní ocenění, tři vyprodané O2 areny i turné po největších českých halách. Ve svém katalogu mají Mirai tři platinové desky, k nimž právě nyní přibývá novinka Tomodachi.

Ta je podle samotných členů kapely dosud nejpestřejším a nejsvobodnějším výsledkem jejich tvorby. V překladu z japonštiny slovo znamená kamarádi, čímž čtveřice z Frýdku-Místku vyzdvihuje vzájemné silné pouto, které stojí za jejich dosavadními úspěchy.

S albem vychází i videoklip k písni Easy, jímž Mirai podtrhují myšlenku přátelství, společných zážitků a vzpomínek. Videoklip plný autentických archivních záběrů kapely je už nyní na YouTube. Naživo se novinek i největších hitů fanoušci dočkají už toto léto ve 14 městech po celém Česku, kam Mirai přivezou svůj vlastní festival. Desku Tomodachi pokřtí ještě v květnu v Praze, Brně a Frýdku-Místku, kam přivezou na dlouho dobu poslední klubovou show.

O videoklip k Easy se postaral Ondřej Kudyn, který snímek postavil na záběrech z dětství členů kapely. „Spoustu kazet z Japonska přemazal nechtěně ještě za života můj děda, něco se ztratilo a vyhodilo při stěhování, a tak je malý zázrak, že jsme našli pár pokladů. Nakonec ale toho materiálu bylo tolik, že spousta se tam určitě nedostane,” láká na klip zpěvák a kytarista Mirai Navrátil.

„Člověk má u těch kulatin možná trochu potřebu plánovat dál. Pár vysněných míst ke koncertování se nabízí, ale v prvé řadě děkujeme za tu svobodu, kterou jste nám dali,“ vzkazuje fanouškům frontman kapely. „Je to odvážná deska a jsem na celý tým hrdý, že rozhodně neusínáme na vavřínech a nedržíme se komfortně v prověřených vodách. Hrajeme si.“

Albem Tomodachi dává kapela ve složení Mirai Navrátil, Šimon Bílý, Tomáš Javůrek a Michal Stulík jasně najevo, že hudba je jejich vášeň, radost, a ani po deseti letech na scéně tak nedochází ke stagnaci a zacyklení, ba naopak. Svým fanouškům Mirai neustále připravují nové zážitky, jakým je blížící se Mirai Summer Fest. Vlastní festival, kde kromě velkolepých koncertů a nového repertoáru na příznivce čeká pestrý program po celý den a bezprostřední kontakt s kapelou.

Jako překvapení k albu navíc pro nejvěrnější fanoušky připravili květnové koncerty v Praze, Brně a Ostravě, kde nové album pokřtí. „Budou to úplně jediné přehrávky komplet nové desky od prvního do posledního songu. Samozřejmě pak přidáme i pár songů z jiných desek, ale tohle je koncept, který fanoušci už neuvidí. Určitě přijďte, protože takhle intimně v klubech určitě delší dobu nebudem,” láká fanoušky na závěr frontman kapely.

(foto: Peter Hoopoe)

Tagy: ,