ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 21813 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

VIDEO: Mirai mají klip k písni Vlci. Své oblíbené

0 jsk 18.11.2022

Kapela Mirai si minulou sobotu došla pro stříbrného Českého slavíka, čímž zpečetila svůj úspěšný podzim. V září a říjnu totiž dvakrát vyprodala pražskou O2 arenu a před pár dny vyhlásila halové Arena Tour 2023, v rámci kterého příští rok navštíví největší české hokejové areny v Ostravě, Brně, Pardubicích a Praze.

Nyní vydává videoklip k jednomu ze svých neoblíbenějších singlů z alba Maneki Neko, Vlci. Píseň dostala zamilovaný videoklip, v němž si hlavní roli po boku zpěváka a kytaristy Miraie Navrátila zahrála jeho dlouholetá kamarádka a herečka Nikol Štíbrová.

Špetka melancholie s pozitivní lyrikou, tak by se dal popsat singl Vlci, který je oblíbený nejen u příznivců kapely, ale i u jeho autora a zpěváka Navrátila. „Mám ho rád. Má specifickou náladu,“ říká.

Vznik jedné z nejpoetičtějších písní posledního alba se přitom původně ubíral úplně jiným směrem. „První střípky Vlků vznikly v Dubaji v bytě mého kámoše. Chtěl jsem napsat song o rodičovské lásce, ale všechno jsem tak nějak řekl v refrénu a nevěděl jsem, jak nepateticky uchopit zbytek,“ přibližuje vznik písně Mirai. „A tak nějak mě život stejně přinutil dopsat to jako lovesong, úplně na komoru.“

O produkci písně se postaral Ondřej Fiedler, který společně s Pokáčem zanechal svou stopu vedle Miraie i v textu. Videoklip, který podtrhuje náladu celé písně, měl na starosti Ondřej Kudyn a scénář obstaral zpěvák a scénárista Ondřej Brejška. Hlavní role se zhostila Nikol Štíbrová, jejíž vztah ke staršímu synovi Mathiasovi, přezdívanému Radovan, byl Miraiovi při psaní inspirací. I proto nemusel herečku do role vůbec přemlouvat.

(foto: Forrest Král)