ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 11361 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

VIDEO: Mig 21 natočil animovaný videoklip

0 jsk 29.6.2022

Loni na podzim vydala kapela Mig 21 pátou studiovou desku s názvem Džus noci. Nedávno vyšlo album i na vinylu a nyní jsme se dočkali i videoklipu ke stejnojmennému ústřednímu singlu. Píseň, o jejíž produkci se postaral Roman Holý známý z J.A.R. nebo Monkey Business, si řekla o vizuální ztvárnění svým koncertním úspěchem.

Nejen písničky z nejnovějšího alba, ale především své největší hity, které za svou dlouholetou existenci stačili Mig 21 nasbírat, představí svým fanouškům na unikátních koncertech v pražském Foru Karlín.

„Možná jste si při poslechu písně Džus noci nedokázali doposud představit, jak ten nápoj vypadá, chutná a jaké účinky vlastně vyvolává. My to taky netušili a netušili jsme ani, že to netušíme,“ přibližuje frontman kapely Jirka Macháček. „To až díky takovejm mladejm nadšenejm bláznům z ostravského studia Dart Production jsme se to dozvěděli, páč nám na to vyrobili klip.“

Všechny animace postav a části prostředí v klipu jsou ručně kreslené. V klipu je použita řada různých animačních technik, od klasické stylizované 2D animace přes rotoskopii ve scénách s kapelou až po 3D komponenty. „Produkce klipu trvala tři měsíce. S Migem 21 se nám spolupracovalo krásně a věřím, že v budoucnu spolu ještě něco podnikneme,“ říká vedoucí produkce studia DART Production Tomáš Lenart.

Po náročné koncertní sezóně se na pár měsíců Mig 21 odmlčí, aby se v plné parádě ukázali právě ve Foru Karlín, kde zahrají hned dva dny po sobě, a to 19. a 20. dubna příštího roku.