ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 29317 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

VIDEO: Mick Jagger natočil dvě politicky angažované skladby

0 jsk 31.7.2017

Mick Jagger vydal singl se dvěma novými studiovými skladbami, silně inspirovanými současnou komplikovanou politickou situací v rodné zemi i ve světě. Písně se jmenují Gotta Get A Grip a England Lost.

Texty poukazují na dezinformace v médiích, korupci, imigraci, terorismus, porušování lidských práv, jakož i na socioekonomické rozpory v Británii po jejím vystoupení z Evropské unie. Jde o první politicky angažované skladby v celé Jaggerově sólové tvorbě.

Jagger se v nahrávkách zabývá také tématy, jako jsou britský nacionalismus nebo nová vládní garnitura v Bílém domě. Podle BBC v prohlášení uvedl, že se právě nacházíme v nesnadném úseku dějin.

Zpěvák na Facebooku upřesnil, že písně, ke kterým byly natočeny i videoklipy, napsal letos v dubnu. Ve skladbě England Lost jako host účinkuje britský raper Skepta, v klipu k písničce Gotta Get A Grip účinkuje herečka Jemima Kirkeová.

Mluvčí skupiny Rolling Stones, které je Jagger zpěvákem, minulý týden potvrdil, že formace připravuje nové studiové album. I kytarista skupiny Keith Richards avizoval, že členové skupiny již brzy poputují do nahrávacího studia. Jaké přesně skladby budou, jestli půjde o původní novinky, či případně další coververze, neuvedl.

Mick Jagger – Gotta Get A Grip

 Mick Jagger – England Lost