ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 30215 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

VIDEO: Michal Horák v ringu v písni Nekonfliktní typ

0 jsk 14.3.2022

Písničkář Michal Horák vydal zbrusu nový singl a klip Nekonfliktní typ, který láká na jarní turné. „Původní nápad byl zcela neškodný, a to napsat univerzální hate-song, kde se dotyčnému adresátu vyspílá takovými přirovnáními, jak by to příslušelo správnému nekonfliktnímu typu. Ve světle posledních událostí mi nicméně nějaká konkrétní jména na mysl přichází. To ale nic nemění na tom, že píseň by měla hlavně pobavit, čehož není nikdy dost,“ komentuje novinku Horák.

V novém singlu se sobě vlastní lehkostí a nakažlivým humorem rozhodně nešetří, a to včetně nečekaných slovních spojení, z nichž nejedno má potenciál zlidovět. To vše pak skvěle podtrhuje videoklip v režii Vladimíra Špičky, který, jak Horák podotýká, „se chopil detailního vizuálního zpracování s takovým elánem, že se to jen tak nevidí, a to od ruční výroby rekvizit až po animace v klipu.“

Elánem v klipu ale nešetří ani sám Michal. Ten se v něm například ocitl v zápasnickém ringu, v němž předvádí pohybové kreace, za které by se nemusel stydět možná ani profesionální fighter. Opomenout nemůžeme ani stepařskou skupinu Klepeto Praha, která zpestřila jak klip, tak samotnou nahrávku.

Horák odstartoval ve středu 9. března speciálním dvojkoncertem s Voxelem a řadou hostů v pražském Lucerna Musica Baru, jehož výtěžek byl věnován na pomoc Ukrajině, a v jeho rámci zavítá do šesti dalších měst.

(foto: Lusiet)