ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 4911 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

VIDEO: Michal Horák oblékl frak

0 jsk 5.3.2024

Písničkář Michal Horák jede dál v rezolutním tempu. Představuje se písničkou Malý lidi jsou taky lidi, ke které natočil videoklip situovaný do dvacátých let dvacátého století. Vystupuje v něm ve fraku, což je úbor, který si ještě chvíli ponechá.

„Vzhledem k takovému klasickému jazzovému nádechu skladby jsme se s videoklipem ubírali k šantánu začátku minulého století, v němž hraje živá kapela a snaží se pobavit vytříbenou společnost. No a aby to nebylo tak prvoplánové, uvedli jsme děj klipu do paralelního vesmíru, kdy je medián společnosti dítě a kdokoli nad sto padesát centimetrů je vlastně nevídaná kuriozita. Přiznám se, že tohle byl hlavně můj výmysl, ale režisér Michael Nováček to ztvárnil ještě líp, než to bylo v mé hlavě,“ komentuje Horák video novinku, v níž nechybí překvapivé rozuzlení na závěr.

Klip navíc nejenže vtipně reflektuje „léta sbírání zážitků s nepříliš vysokým vzrůstem“, ale nechybí ani hlubší podtext s charitativním přesahem.

„Kdybych měl dostat korunu pokaždé, když slyším v klipech vypadáš větší, tak bych si mohl dovolit koupit třeba nějaký fakt drahý dezert. Kromě toho, že by měla písnička pobavit a třeba i povzbudit lidi, kterým stejně jako mně nebylo dáno dosáhnout na nejvyšší poličky, tak jsme videoklip k písničce cílili na pomoc ZŠ speciální v mém milovaném Neratově, kde je o místní ‚malé lidi‘ s velkou láskou pečováno a kteří si podporu určitě zaslouží. Několik z nich si ve videoklipu dokonce zahrálo,“ doplňuje držitel titulu Objev roku v anketě popularity Český slavík.

Horák se nyní věnuje zejména intenzivním přípravám na dva dubnové večery, které se stanou dalším z milníků v jeho kariéře. 8. a 9. dubna vystoupí na speciálních koncertech s Filharmonií Hradec Králové pod taktovkou Stanislava Vavřínka.

(foto: Kateřina Fialová)