ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 30088 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

VIDEO: Michal Horák na virtuálním rande

0 jsk 14.4.2020

Zrušené jarní turné, které mělo být jeho první samostatnou šňůrou v kariéře, nahrazuje písničkář Michal Horák live streamy ze svého pokojíčku, během nichž nezapře svůj komediální talent. Cit pro situační humor a nadsázku pak ještě o kus víc akcentuje ve zbrusu novém klipu a singlu Rande. Komě Horáka si v něm zahrála mladá herečka Berenika Suchánková, sice mini ale o to zásadnější roli si pak střihl i její otec Michal Suchánek.

„Stejně jako většina lidí jsem na začátku karantény seděl a čuměl do zdi. No a pak jsem si vzpomněl na refrén téhle písničky, který mi už dlouho hrál v hlavě. Jedním nádechem jsem dopsal i sloky, v nichž jsem se inspiroval i historkami lidí, kteří mi ohledně trapasů na prvních schůzkách psali na Instagramu. Sám jsem jich koneckonců taky pár měl. A už to bylo,“ vysvětluje genezi písně Michal Horák.

Podobně přirozeně jako samotná píseň se vyvinul i nápad angažovat do klipu Bereniku Suchánkovou. „S Bérou už se známe docela dlouho a původně jsme spolu měli před korona-krizí nazpívat duet, který jsme nakonec museli odložit, tak snad na něj ještě někdy dojde. Ale v momentě, kdy jsem dopsal tenhle song, jsem jí aspoň na dálku nabídnul tuhle netradičně točenou hlavní roli. A ona k mojí radosti přijala, ba dokonce jsme ukecali i jejího taťku na poslední zásadní štěk v klipu,“ komentuje to Horák.

(foto: Anna Bartolotti)