ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 29466 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

VIDEO: Michal Horák jako mafiánský kápo

0 jsk 21.3.2023

Píše se sice už rok 2023, ale Michal Horák se společně s kapelou Trocha Klidu vrací v čase skoro o sto let zpět. Tedy alespoň v novém klipu k singlu Síť záchranná, jehož děj zasadil režisér Vladimír Špička do roku 1927, a díky všem participujícím i vychytaným dobovým kulisám vznikla podívaná takřka filmová.

Klip a singl, které předznamenávají Horákovo třetí řadové album, ale nejsou jedinou výjimečnou událostí z tábora stále populárnějšího písničkáře. Na 23. dubna totiž chystá v domovské Vysoké nad Labem v mnohém jedinečný benefiční koncert pod širým nebem na pomoc Sdružení Neratov.

„S kluky z Trochy Klidu se známe neskutečně dlouho a už jsme spolu leccos zažili, takže přirozená chemie při psaní textu písničky bezesporu fungovala. No a co se muziky týče, tam jsem se tentokrát inspiroval jazzem a gospelem, protože to jednoduše miluju a přišlo mi to k tématu a náladě písně naprosto ideální,“ říká Horák ke kolaboraci s pětičlennou šumperskou partou.

Novinka kromě výpravného obrazového doprovodu ve stylu staré dobré gangsterky i typicky „horákovského“ humoru zaujme také skvělým i trochu netypickým zvukem a produkcí dua Jan Vávra (Ewa Farna, Mirai, Za100let.) a Filip Vlček.

Song, který je první ochutnávkou z Michalovy nové řadovky plánované na letošní podzim, je oslavou pevného mužského přátelství a, jak Horák podotýká, „všechny historky z písně jsou naprosto pravdivé“. Samotný klip vznikal během letošního února a jednotlivé fragmenty písně se v něm spojily pod režisérskou taktovkou Vladimíra Špičky do uceleného příběhu a dodaly skladbě jako takové další kontext.

„Na přípravách natáčení jsem se tentokrát podílel víc než obvykle, protože se klip točil v mém rodném Hradci Králové a na vesnici, kde jsem vyrostl. Možná právě díky tomu jsme měli s těmi lokalitami neskutečnou kliku a mohli si dovolit fakt velkolepé záběry. No a s kluky i celým štábem naprosto milujeme hru Mafia a známe nazpaměť všechny hlášky, takže o zábavu bylo na place postaráno, když se vlastně celý klip odehrává přesně v tomtéž prostředí,“ dodává k natáčení Horák, který zároveň vyzdvihuje fakt, že jak píseň, tak i klip jsou výsledkem spolupráce letitých přátel.

„Režisér Vláďa Špička, Trocháči a producent nahrávky Filip Vlček jsou kamarádi ze střední, ve videoklipu hraje z většiny naše hradecká a pražská parta, roli četníka si tam dokonce zahrál můj táta…“ dodává.

(foto: Kateřina Fialová)