ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 20364 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

VIDEO: Matej Smutný se v písni chopil tance

0 jsk 4.7.2023

Slovenský zpěvák a multiinstrumentalista Matej Smutný zveřejnil po roce od vydání jeho debutového alba Aura nový singl Dance Dance. Jeho hlavním motivem je tanec, jak je to už z názvu jasné. Píseň má hitové ambice a návykový refrén.

„Pod tancem můžeme rozumět naprosto každý pohyb živých tvorů ve vesmíru, a právě to je to, co nás fascinovalo při tvorbě této skladby. Každý jeden z nás tančit nejenže může, ale i tančí, jen o tom většinou neví,“ říká Smutný k nové písni Dance Dance, ke které natočil i klip a na jehož začátek použil citaci americké tanečnice a choreografky Marthy Graham „Dance is the hidden language of the soul“.

Po mohutných produkcích, kterými se Smutného dosavadní tvorba vyznačuje, zvolil tentokrát cestu minimalismu a kromě toho využívá více živých nástrojů než elektroniky. Producentsky se skladby ujali Marek Rakovický a Oliver Fillner z LVGNC studios. Na nahrávání se spolu se Smutným podílel i slovenský hudebník Juraj Oravec. O mix a master se postaral Lukáš Chromek.

Hudebník momentálně ukončil spolupráci na tvorbě hudebně-dramatického díla ve Velké Británii, které mělo svoji v červnu. V současnosti pracuje na dalších singlech a netají se tím, že některé z nich by mohly zaznít i ve slovenském jazyce. Kromě toho koncertuje doma i v zahraničí.

(foto: Rebecca Smudová)