ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 18640 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

VIDEO: Martin Hoffmann se v klipu Michala Kindla proměnil v úředníka  

0 jsk 13.5.2020

Zpěvák Michal Kindl před necelými dvěma lety debutoval albem Barvy. Nyní vydává již druhou ochutnávku z připravované druhé desky. Novinka Úředník je v jeho tvorbě zvukovým i producentským posunem. Doprovází ji videoklip s hercem Martinem Hoffmannem.

„Každý někdy čekal na úřadě s lístečkem, než na něj přijde řada. A tak mě napadlo vytvořit recesi na tuto situaci, kterou každý zná,“ líčí zpěvák, kterého první motivy skladby napadli ve frontě na SPZku. „Byl jsem v ní asi čtyři a půl hodiny. Nápěvek jsem si tedy nahrál do telefonu a napsal i text, jenž má dvojí význam. Určitě se v něm úředníkům nechci vysmívat. I ti, co sedí v kukani, přemýšlí nad tím, že jsou tam tak trochu za trest, stejně jako lidé ve frontě. Je to oboustranně nevýhodný obchod.“

Skladbu pak začal s kapelou natáčet ve studiu Davida Kollera pod producentským dohledem Aleše Zenkla. Mixovalo se a masterovalo ve studiu Biotech Ecsona Waldese. Zároveň vznikal i videoklip. S hlavní rolí úředníka Michal Kindl nakonec oslovil Martina Hofmanna. „Typově mi do ní nejvíce seděl a jsem moc rád, že nabídku přijal,“ popisuje.

Klip vznikal v areálu bývalé spořitelny v Českém Brodě a kromě Hofmanna se v něm objevila i celá zpěvákova kapela nebo fanynka, kterou muzikanti vybrali na základě soutěže na sociálních sítích.