ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 12180 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

VIDEO: Marta Kloučková zpívá s držitelem Grammy Ondřejem Pivcem

0 jsk 28.4.2023

Zpěvačka Marta Kloučková natočila novou píseň Jsi déšť. Udělala to s držitelem Grammy, českým varhaníkem a producentem Ondřejem Pivcem. Ve výpravném klipu a textu poukazuje na povrchnost společnosti, která klade přílišný důraz na vizuální stránku života.

Kloučková je nepřehlédnutelnou součástí české jazzové scény. Výrazná zpěvačka a skladatelka je známá například z vokální skupiny Skety nebo ze spoluprací s Vojtou Dykem či jako moderátorka pořadu Sedmé nebe. Její kvartet tvoří oceňovaní jazzoví hudebníci v čele s Davidem Dorůžkou a Jaromírem Honzákem, se kterými nedávno vydala příznivě přijaté album Stopa snu.

Ondřej Pivec se před několika lety stal nedílnou součástí kapely zpěváka Gregory Portera, se kterým v roce 2017 obdržel cenu Grammy. Sám byl v roce 2020 na Grammy nominován coby producent. Pivec je také držitelem dvou Cen Anděl v jazzové kategorii. Od roku 2009 žije a tvoří v New Yorku a je vyhledáván hudebníky z celého světa.

„Píseň je o vnitřní síle. O intuici. O překonání strachu být sám sebou. Doba, ve které žijeme, na jednu stranu podporuje sebelásku a sebepřijetí, zároveň je ale velmi povrchní a klade přílišný důraz na vizuální stránku všeho, i nás, lidí. Ale v každém z nás je mnohem víc, než nám nabízí odraz v zrcadle a než lze zachytit na fotkách. Jak řekl Saint-Exupéry, co je důležité, zůstává očím skryté. I to jsem chtěla v písni zachytit, protože tohle téma mi rezonuje už delší dobu,“ prozrazuje pozadí vzniku skladby Kloučková.

Text písně napsala Marta Kloučková nejprve jako báseň. Hudební protnutí s Pivcem pak vzniklo zanedlouho při spolupráci obou hlavních protagonistů na benefičním projektu ČT Pomozte dětem. Ondřej Pivec se poté chopil i hudební produkce skladby společně s basistou Janem Jakubcem, který stojí za masterem. Bicí pak doplnil žádaný hudebník Roman Vícha. Vizuálně atraktivní videoklip je dílem režiséra Olivera Beaujarda.

(foto: Tino Kratochvil)