ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 7335 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

VIDEO: Marpo vydává skladbu Hillbilly s klipem z Louisiany 

0 jsk 6.4.2021

Český rapper Marpo ohlašuje nové album a jako jeho předzvěst vydává skladbu s klipem Hillbilly. Na chystaném počinu Backwoods Bred, jež vyjde v červnu, pracuje spolu s Markusem Tranem a britským producentem Clintem Murphym už více než rok.

Kvůli pandemické situaci po celém světě se ale až nyní dostali do Spojených států amerických, kde natočili vizuály nejen pro singl Hillbilly, ale pro celou desku. „Rok se čekalo až se dostaneme s Lukášem Mastou Jirkovským do Ameriky, kvůli všem vizuálům, který jsou pro tenhle projekt klíčový,“ zaznělo od Marpa.

Deska ovlivněná prostředím Louisiany navazuje na Marpovo album Dead Man Walking. To položilo základ osobité kombinaci country s rapem, v níž muzikant pokračuje. „Dead Man Walking byl předzvěstí stylu, který v Evropě nikdo nedělá, kombinuje country a rap. Backwoods Bred je album, který vtáhne do bažin Louisiany. Z hudebního hlediska kombinujeme 808 spodky s akustickými kytarami, dobrem, mandolínami a tunou dalších nástrojů. Vše nahráváme ve studiu Babylon v Teplicích za dozoru našeho dvorního producenta Clinta Murphyho,“ říká Marpo.

Marpo se netají tím, že v jeho playlistu najdete na prvním místě country, které jak sám říká, velmi ovlivňuje jeho tvorbu.  „Hodně mě ovlivnil seriál True Detective, který se točil v New Orleans a místech kolem. Proto jsme se vydali do Louisiany a Mississippi, který je opravdu jedinečná atmosféra. Natáčeli jsme i na stejných místech, na nichž točili Woody Harellson a Mathew McConaughey. Veškerá inspirace pro album proudí právě z téhle muziky a života kolem. Půlka TroubleGangu je z Ameriky a dost času trávím právě tam,“ zakončil Marpo.

(foto: Lukáš “Masta” Jirkovský)

Tagy: , ,