ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 27617 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

VIDEO: Mark Ronson a Bruno Mars čelí žalobě za plagiátorství

0 jsk 2.1.2018

Přelom loňského a letošního roku rozjitřil další spor na hudební scéně, který se týká plagiátorství. Zajímavé je, že v něm figurují staří známí. Britský producent Mark Ronson a americký zpěvák Bruno Mars totiž čelí žalobě z plagiátorství u skladby Uptown Funk.

Žalobu na ně podalo americké hip-hopové trio The Sequence, které je z porušení autorských práv obvinilo již loni. Případ se ale dostal do médií až s koncem roku. Informoval o něm portál TMZ, kterému se podařilo získat soudní dokumenty.

Podle nich formace The Sequence tvrdí, že Uptown Funk má „značně a výrazně podobné kompoziční prvky“ jako její hit Funk You Up z roku 1979. Skupina proto požaduje soudní proces s porotou a blíže nespecifikované finanční odškodné. Magazín Pitchfork v této souvislosti požádal zástupce muzikantů o komentář, ti se však zatím k situaci nevyjádřili. Ronson a Mars přitom právě kvůli skladbě Uptown Funk v minulosti čelili četným obviněním a žalobám. Naposledy takový případ řešili loni v září.

The Sequence je hiphopová kapela, která patřila do tzv. staré školy žánru. Vznikla v roce 1979, ale na scéně se udržela jen šest let. Potom se rozešla. Zbyla po ní tři alba, tři kompilace a několik singl.

Mark Ronson, Bruno Mars – Updown Funk

The Sequence – Funk You Up