ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 28898 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

VIDEO: Madonna představuje klip, v němž opět připomíná Johanku z Arku

0 jsk 10.6.2019

Po pěveckém fiasku během finálového večera letošního ročníku květnové soutěže Eurovision Song Contest představila americká zpěvačka Madonna další singl z připravovaného alba Madame X. To vyjde již 14. června.

Skladba s názvem Dark Ballet nese motiv, jenž je zakomponovaný i v působivém videoklipu. Známého transgenderového rapera a performera Mykkiho Blanca v něm zpěvačka staví do role Johanky z Arku.

„Jeden život je vše, co máme, a žijeme ho tak, jak věříme, že bychom měli. Ale obětovat to, co jsme, a žít bez víry, to je osud hroznější než umírání.“ Tento citát Johanky z Arku otevírá videoklip k písničce Dark Ballet. Za vizuálem, který je spíše krátkým filmem, stojí režisér Emmanuel Adjei a hlavní roli francouzské bojovnice a mučednice, kterou v 15. století upálili za kacířství, ztvárnil americký transgenderový raper, umělec a aktivista Michael David Quattlebaum Jr., známý pod uměleckým pseudonymem Mykki Blanco.

Právě Johanka z Arku je pro Madonnu již delší dobu velkou inspirací. Dokonce jí na předchozím albu Rebel Heart (2015) věnovala skladbu Joan of Arc. „Bojovala s Angličany a vyhrála, ale Francouzi stále nebyli šťastní. Stále ji soudili. Říkali, že je muž, pak že je lesbička, čarodějnice a nakonec ji upálili na hranici. Ale ona se ničeho nebála. Obdivuji ji,“ uvedla Madonna v oficiálním prohlášení.

Madonna – Dark Ballet