ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 4398 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

VIDEO: Lucie vydala klip ke své comebackové skladbě

0 jsk 16.1.2020

Skupina Lucie nemá ráda stereotypy. Její dva roky stará návratová skladba Takhle tě mám rád proto dostala obrazové zpracování až nyní a jak je u této kapely zvykem, stalo se tak v lehce megalomanském duchu. Na jejím vzniku se totiž pod vedením režiséra Jana Turka podílelo 27 kameramanů.

Typický dvojhlas Davida Kollera a Roberta Kodyma a po prvních tónech jasně rozpoznatelný kapelový zvuk, který spolu s nimi tvoří Michal Dvořák a P. B. Ch. To je singl Takhle tě mám rád. V novém videu jej kapela Lucie zasadila do kulis turné EvoLucie, na kterém byla loni a předloni. A aby byl zážitek co nejvíce autentický, nepoužila studiovou verzi nahrávky, ale koncertní. Ta je delší a je v ní navíc i sólo na bicí.

„Písnička Takhle tě mám rád neuvěřitelně skvěle fungovala naživo. Autor hudby P.B.CH. přišel s myšlenkou, že musíme tu elektrizující atmosféru zaznamenat. Je to zase trochu megalomanie, jak to máme rádi,“ prozrazuje režisér Turek.

Fanoušci ve skladbě uvidí i pohledy do zákulisí, reakce fanoušků nebo nákladné efekty včetně obřích projekcí s Terezou Maxovou, která pro kapelu nově natočila záběry do hitu Pohyby.

Zajímavostí je i to, že Lucie v písničce zpracovala téma, kterého se do té doby nikdy nedotkla. „Když si poslechnete text Takhle tě mám rád, zjistíte, že je o svatbě. Když vyslovíte to slovo, uvidíte, že se chlapi většinou leknou, ale holky reagují naprosto obráceně. Ten kontrast se nám moc líbil,“ vysvětluje kytarista a autor textu Robert Kodym.

Loňské podzimní turné, na kterém videoklip vznikl, se neslo ve znamení zatím posledního kapelního alba Evolucie, které vydala po šestnácti letech od poslední řadovky. Lucie na něm pracovala s přestávkami sedm měsíců.