ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 27449 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

VIDEO: Lucie Bílá je na novém albu i v klipu velice osobní

0 jsk 18.10.2019

Po více než třech letech od vydání alba Hana se zpěvačka Lucie Bílá vrátila do bratislavského studia Littlebeat, aby natočila nové album Ta o mně. První singl z něj – Protože, který původně vznikl jako dárek k narozeninám jejímu partnerovi, se na YouTube držel v trendech a má téměř milion a půl zhlédnutí. Nyní zpěvačka představuje píseň Mám ráda život s klipem v režii Terezy Kopáčové a s kamerou Jana Malíře.

Přípravy pro realizaci této novinky začaly již před několika lety. Album Hana z roku 2016 bylo mimořádně příznivě přijato hudební veřejností, bylo oceněno platinovou deskou, a tak výběr repertoáru a realizačního týmu pro aktuální album následoval již záhy po vydání Hany.

O mimořádném přístupu k realizaci této novinky svědčí skutečnost, že se vybíralo z více něž čtyřiceti původních písní, z nichž následně producenti s Lucií Bílou připravili třiadvacet demonahrávek, ze kterých se nakonec na album dostalo třináct nejlepších. Dbalo se nejenom na hudební složku, ale zcela zásadně i na jednotlivé texty. Často jsou témata zpracována na přímý podnět Lucie Bílé, a tak je zde hlavním leitmotivem láska ve všech možných podobách a radost ze života. Na rozdíl od Hany se na novince Ta o mně rozrostla základní autorská sestava Martin Šrámek, Andrej Hruška a Katarina Knechtová o další zvučná jména.

Mezi autory se zde objevuje, mimo výše jmenované, například hned třikrát zastoupený Marek Ztracený, momentálně jeden z našich nejpopulárnějších zpěváků a také autor písniček pro další úspěšné interprety. Ostatně hned první dva singly z alba jsou jeho autorské. Jedná se o Mám ráda život a Protože.

Dalším novým autorským pilířem alba je dvojice Jan Vávra a Jana Infeldová ze skupiny Jananas. Podílela se na s humorem a nadsázkou pojatých písničkách 3 dny a Cirkus bude, textem například i na zásadní emotivní skladbě Domov, věnované mamince Lucie Bílé.

Album obsahuje i další tři původní písně mladých autorů. Nadechnou napsal a částečně i produkoval Marcell, zpěvák, skladatel a producent z nastupující nové vlny domácího popu. Písničkou Léto přispěla mladá slovenská zpěvačka Zuzana Mikulcová a skladbou Nevěřím generačně spřízněná Patricie Fuxová. Závěrečná něžná ukolébavka Pojď klidně spát je pak spoluprací Jany Kirschner a dalšího zástupce mladé generace, textaře Petra Soukupa.

Už jste viděli? Lucie Bílá v novém klipu s nadsázkou komentuje svůj soukromý život

(foto: Lenka Hatašová)