ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 29548 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

VIDEO: LCD Soundsystem a Guns N’Roses se vrátí na festivalu Coachella

0 jsk 4.1.2016

Americká formace LCD Soundsystem (na snímku) prý plánuje reunion. Skupina by se měla příští rok v dubnu představit na kalifornském Coachella Music & Arts Festivalu. Informaci potvrdil pro deník The New York Times nejmenovaný zdroj z okolí organizátorů akce.

Stejný zdroj také potvrdil nedávné zprávy o koncertu kapely Guns N’Roses na zmiňovaném festivalu s původním kytaristou Slashem, který s uvedenou formací naposledy vystoupil v roce 1993.

Festival Coachella je přitom na návraty zvyklý. V minulosti už zažil comebacky takových interpretů, jako jsou Rage Against the Machine v roce 2007 či Outkast v roce 2014.

Projekt LCD Soundsystem vytvořil v roce 2001 James Murphy. Na kontě mají tři studiové nahrávky – LCD Soundsystem (2005), Sound of Silver (2007) a This Is Happening (2010). Formace, která získala tři nominace na Grammy, v roce 2011 oznámila konec působení. Nedávno nicméně zveřejnila skladbu Christmas Will Break Your Heart.

Pokud jde o Guns N’Roses, návrat kapely se Slashem byl mantrou jejich fanoušků. Slavná streetrocková formace vznikla v Los Angeles v roce 1985 a právě Slash byl jedním z těch, kteří u jejího zrodu stáli. Po svém odchodu ze sestavy v roce 1993 prošel několika projekty. Své dny slávy ale zažil především s Guns N’Roses, a tak si fanoušci jeho i celé kapely už léta přejí, aby se dali se zpěvákem W. Axlem Rosem a dalšími znovu dohromady. Zdá se, že letos by k tomu mohlo dojít. V plánu je totiž nejenom Coachella, ale celé americké turné.

LCD Soundsystem – Christmas Will Break Your Heart