ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 17172 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

VIDEO: Láska použil v klipu videa od ukrajinských uprchlíků

0 jsk 2.6.2022

Písničkář Láska reaguje na neutuchající válečný konflikt na Ukrajině písničkou Ani jako kluk. V klipu se objevují videa, která mu poslali sami ukrajinští uprchlíci. „Píseň Ani jako kluk vznikla de facto za jedno odpoledne. Byl jsem zrovna na hotelu mezi koncerty, když mi kamarád David Konopáč poslal nástřel textu. Zbytek songu byl pak hotový během hodiny a už ten večer jsem jej hrál naživo,“ popisuje vznik skladby autor.

Píseň sice vznikla už začátkem března, studiově nahraná a doplněná o klip, ale vychází až teď. „Když jsme ten song napsali, nic jsme tím nesledovali. Prostě jsme se chtěli jen vypsat z té hrůzy, co na nás doléhala. Něco k tomu říct, nemlčet. Mně osobně navíc strašně zasáhla návštěva na ukrajinsko-polské hranici. Píseň jsem od té doby hrál na koncertech a doufal jsem, že brzo nebude aktuální. Bohužel ale stále je. A proto jsme se nedávno rozhodli ji natočit ve studiu a doplnit videem,“ upřesňuje okolnosti nahrávání Láska.

Hudební produkce se ujal Thom Fröde. Píseň je doplněna obrazovým materiálem, který je ale částečně převzatý z jiných zdrojů.

„Hodně jsem přemýšlel o vizuální stránce celé věci. A aby to bylo co nejvíc autentické, rozhodl jsem se oslovit několik ukrajinských uprchlíků a známých a požádat je o videa či fotky, které bychom mohli použít. Samozřejmě to bylo emočně náročné, ale podařilo se. Část materiálu pochází od mé nové ukrajinské kamarádky, kterou jsme i s rodinou přivezli z hranic sem k nám do Čech. Jiná část zase pochází od studentů, kteří začali chodit na hodiny češtiny k mé ženě,“ říká o vzniku videa písničkář. Výroby finálního klipu se zhostil Pavel Junek.

(foto: Pavel Junek)