ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 8710 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

VIDEO: Láska nahrál píseň Dík že vás máme

0 jsk 20.4.2020

Pražský písničkář Láska si odskočil z příprav na svou debutovou desku, která by měla vyjít v květnu, a přichází s novinkou Dík že vás máme. Skladba vznikla spontánně na základě událostí posledních dnů a týdnů.

„Napsat tenhle song mě napadlo po několika dnech od vyhlášení zákazu vycházení. Spolu s kamarádem Davidem Konopáčem jsme si říkali, že by to chtělo nějak vyjádřit poděkování lidem v první linii. Jen nějak vkusně, nevtíravě. Tak jsme během jednoho večera dali dohromady text, já jsem k němu ráno udělal hudbu a v poledne už jsme to posílali producentovi,“ vzpomíná Láska.

Poděkování patří tedy nejen doktorům, sestrám, členům složek IZS, ale i prodavačům, lékárníkům, obsluhám čerpacích stanic, kurýrům eshopů a spoustě dalších.

„Text jsme vědomě psali tak, aby to poděkování bylo upřímné, bez přehnaného patosu a aby bylo aktuální třeba i po roce, až současná koronavirová krize pomine. Tomu svým minimalistickým pojetím odpovídá i klip. Video jsme s Ondrou Soukupem natočili v téměř liduprázdné Praze. Chtěli jsme ukázat, že současná krize neprobíhá jen na sociálních sítích a v tiskových zprávách vlády, ale že v ulicích opravdu nikdo není. Turisté samozřejmě nikde a místní buď seděli doma, nebo vyrazili do přírody. Zvláštní pocit, stát na prázdném Václaváku, Letné nebo Výstavišti. Myslím, že za pár měsíců budou tyhle záběry vypadat vážně neuvěřitelně,“ dodává zpěvák.