ahead – 1220×100, 1200×100, 320×50
ahead – merici 1220×200

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 20287 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

VIDEO: Láska nahrál píseň Dík že vás máme

0 jsk 20.4.2020

Pražský písničkář Láska si odskočil z příprav na svou debutovou desku, která by měla vyjít v květnu, a přichází s novinkou Dík že vás máme. Skladba vznikla spontánně na základě událostí posledních dnů a týdnů.

„Napsat tenhle song mě napadlo po několika dnech od vyhlášení zákazu vycházení. Spolu s kamarádem Davidem Konopáčem jsme si říkali, že by to chtělo nějak vyjádřit poděkování lidem v první linii. Jen nějak vkusně, nevtíravě. Tak jsme během jednoho večera dali dohromady text, já jsem k němu ráno udělal hudbu a v poledne už jsme to posílali producentovi,“ vzpomíná Láska.

Poděkování patří tedy nejen doktorům, sestrám, členům složek IZS, ale i prodavačům, lékárníkům, obsluhám čerpacích stanic, kurýrům eshopů a spoustě dalších.

„Text jsme vědomě psali tak, aby to poděkování bylo upřímné, bez přehnaného patosu a aby bylo aktuální třeba i po roce, až současná koronavirová krize pomine. Tomu svým minimalistickým pojetím odpovídá i klip. Video jsme s Ondrou Soukupem natočili v téměř liduprázdné Praze. Chtěli jsme ukázat, že současná krize neprobíhá jen na sociálních sítích a v tiskových zprávách vlády, ale že v ulicích opravdu nikdo není. Turisté samozřejmě nikde a místní buď seděli doma, nebo vyrazili do přírody. Zvláštní pocit, stát na prázdném Václaváku, Letné nebo Výstavišti. Myslím, že za pár měsíců budou tyhle záběry vypadat vážně neuvěřitelně,“ dodává zpěvák.

Tagged with: , ,

Komentáře