ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 14478 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

VIDEO: Lady Gaga si za odzpívání coververze řekla dva miliony dolarů

0 jsk 18.6.2015

Tomu se říká umět vydělávat těžké peníze. Americká popová hvězda Lady Gaga za emotivní přednes slavné Lennonovy balady obdržela dva miliony amerických dolarů. Ukrytá za klavírem vyzdobeným květinami však spíše předestřela myšlenku, jestli její angažování na pět minut stálo vůbec za to.

Během slavnostního otevření historicky prvního ročníku Evropských her v ázerbájdžánském Baku vystoupila zpěvačka na tamním stadionu před desetitisícemi diváků za rovné 2 miliony dolarů. V prostých bílých šatech přešla ke klavíru pokrytému rozkvetlými květinami a zazpívala písničku Imagine z pera již nežijícího britského zpěváka, skladatele a člena skupiny The Beatles Johna Lennona.

Celé vystoupení trvalo něco přes pět minut a Lady Gaga, která si obvykle libuje v excentrických kostýmech i účesech, při něm překvapila. Vsadila totiž na jednoduchost, přičemž její pěvecký projev místy působí, jako by chtěla dokázat, že její umělecké kvality jsou hodné ceny, kterou si za vystoupení řekla.

Podle mnoha fanoušků i kritiků je nicméně dvoumilionové honorář za odzpívaný jedné coververze přehnaný. Zejména pokud se dá do kontrastu se symbolickou librou, kterou si vyžádal Paul McCartney za vystoupení na Letních olympijských hrách 2012 v Londýně.

Je ale zase pravda, že on to dělal pro svou zemi, zatímco popová hvězda z USA přijela na pozvání organizátorů ze země, která si to díky ropnému průmyslu může dovolit.

„Určitě bylo na stadionu mnoho lidí, kteří by tvrdili, že se více než vyplatila, ale bylo by fér říci, že se mohla i trochu více centralizovat v rámci své úlohy namísto toho, aby se skrývala za keřem,“ napsal například o jejím vystoupení publicista Liam Morgan z portálu Inside the Games.

Tagy: