ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 10996 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

VIDEO: Kryštof představil nejvýpravnější klip ve své historii

0 jsk 24.6.2015

Kapela Kryštof představila videoklip ke svému druhému singlu z aktuálního alba Srdcebeat. Pořídila jej k baladě Ty a já. Výpravný filmový příběh napsala a režírovala Karin Babinská, za kameru se postavil britský tvůrce Sam McCurdy.

Nový videoklip patří k nejvýpravnějším v historii kapely. Hlavních rolí se ujali zpěvák a kytarista Richard Krajčo a herečka Hana Vagnerová. „Hanku jsem oslovil, protože má krásné křivky,“ říká Krajčo. „Známe se z natáčení seriálu Vraždy v kruhu a typově se nám do klipu hodila.”

Při psaní scénáře gangsterského příběhu se Karin Babinská inspirovala svými oblíbenými filmy Bonnie a Clyde či Butch Cassidy a Sundance Kid. „Chtěla jsem, aby příběh klipu obstál i samostatně bez písně, ale zároveň koresponduje s Richardovým lyrickým textem,“ říká režisérka a zároveň zpěvákova partnerka.

Celodenní natáčení v Praze a Berouně měla pod palcem firma Film United v čele s Rickem McCallumem, producentem tří dílů Star Wars. Za kameru se postavil britský kameraman Sam McCurdy, který má sebou řadu filmů či seriály Hra o trůny a Merlin.

„Rick pomohl Karin s režírováním druhého štábu a docela si to užíval. Naposledy dělal na videoklipu někdy před třiceti lety pro Rolling Stones. Sam McCurdy přiletěl na otočku z Londýna, celý den byl usměvavý a pořídil super záběry. Vůbec celý tým byl úžasný a vše při natáčení klapalo jak na drátkách. Byla to opravdu americká produkce,“ říká Krajčo.

Ty a já je druhým singlem z desky Srdcebeat, která vyšla 1. června a hned se vyšvihla na první pozici žebříčku IFPI a již je multiplatinová. Titulní singl Srdcebeat patří už týdny k nejhranějším písním v českém rozhlasovém éteru. Kryštof již stihl nové písně představit naživo, a to na dvou exkluzivních červnových koncertech v Praze a Ostravě, na které se dostali jen výherci soutěží.

Kryštof – Ty a já

Tagy: ,