ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 13757 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

VIDEO: Klip k písni Ako boh zavádí do Lucerny i Žbirkových archivů

0 jsk 18.4.2023

Nový videoklip ke skladbě Ako boh ze čtyřmi andělskými cenami ověnčeného alba Mira Žbirky Posledné veci je na světě. Tu píseň si vyhlasovali fanoušci na sociálních sítích a klip se natáčel ve Velkém sále pražské Lucerny. Právě v Praze se Žbirka seznámil se svou ženou Katkou a spolu v ní několik let žili.

Režisérkou klipu, který kombinuje záběry z Lucerny s archivem, je Karolína Beranová, scénář napsali David Žbirka a Raphael Ruiz a účinkují v něm Nina Strnadová a Theodor Mrkvička. Ve videu si zahrála sama sebe i Katka Žbirková, která o vizuálním ztvárnění Mekyho písní řekla: „Chceme dát všem skladbám z alba Posledné veci i obrazovou podobu. Ako boh je třetí videoklip a další se připravují. Těší mě, že si některé skladby už ‚objednali‘ významní režiséři, ale víc zatím neprozradím. Každopádně pokračujeme heslem Meky naveky, které vymysleli jeho fanoušci už v osmdesátých letech.”

V květnu vyjde speciální Memory Book – Miro Žbirka Roky a dni, která se vztahuje k velké výstavě Roky a dni. Ta proběhla v minulém roce v Národním muzeu v Praze a v současnosti probíhá na Bratislavském hradě. Na podzim vyjde také vinyl box se všemi alby Mira Žbirky, které vyšly ve vydavatelství Universal Music, a kniha Katky Žbirkové o životě s Mekym. Stane se tak na vzpomínkových večerech 21. října v Praze v Lucerna Music Baru a 10. listopadu ve Štúdiu L+S v Bratislavě.

(foto: Barbora Nosková)