ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 4506 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

VIDEO: Klip Báry Polákové byl oceněn Music Ally

0 jsk 16.1.2019

Herečka a zpěvačka Barbora Poláková má mezinárodní ohlas. Vzbudil jo její unikátní loňský videoklip 2-8-5. Video, které živě přenášela na svém Instagramu a vzniklo na jeden záběr prostřednictvím smartphonu Nokia, zaujalo Music Ally, mezinárodní platformu se sídlem v Londýně zaměřenou na odborníky z oblasti šoubyznysu natolik, že její redaktoři klip i kampaň s ním spojenou vybrali mezi 50 nejlepších marketingových kampaní roku. Celý projekt navíc ocenili coby Best Use of Live Streaming!

„Věděla jsem, že jsme první v Čechách, koho napadl takový projekt, ale nějak jsem pořád nevěřila, že by to mohlo být poprvé na světě. I když jsem si z toho dělala legraci a dala tam hashtag #prvnizivyklipvhistoriivesmiru, stejně jsem pořád čekala, že se někdo ozve. A když něco děláte poprvé na světě, tak se logicky nemáte koho zeptat na různé detaily, které bych teď už udělala jinak,” komentuje to Poláková.

Ocitla se ve společnosti jmen Calvin Harris, Franz Ferdinand, Metallica, Red Hot Chili Peppers nebo Beatles. Ocenění je navíc podtrženo faktem, že je ve výběru jediným zástupcem ze zemí střední a východní Evropy.

Music Ally ve speciálním vydání svého elektronického magazínu Sandbox, který pravidelně odebírají hudební promotéři, agentury, firmy, kreativci či insideři i další lidé z hudební branže z celého světa a dá se bez nadsázky označit za bibli dění v showbusinessu, ocenil kromě samotného videoklipu také jeho náročné technické provedení a přínos celé kampaně i její provázanost s řadou známých českých influencerů a youtuberů (například Shopaholic Nicol, Pedro, MenT, Fatty Pillow, Tary a další).

Ti společně se zpěvaččinými přáteli (Pavel Liška, Jan Revai, Jiří Zeman, Petra Nesvačilová, Hana Vágnerová, Marie Štípková či Markéta Frösslová) na tvorbě videa aktivně participovali přímo během jeho natáčení a fragmenty z něj živě přenášeli prostřednictvím svých kanálů. „Dosah zhlédnutí v podstatě nejde změřit, protože jsme to vypustili jako viral na více místech. Ne jen na YouTube, jak je zvykem. Byl to smysl toho, o čem píseň byla. Stihli jsme zaznamenat to, že 2-8-5 vidělo za 48 hodin 500tisic lidí, dál už se to nedalo dopočítat,“ tvrdí Poláková.

Na scénáři a režii se podílela s Jakubem Machalou, celý klip také sama natáčela na svůj telefon Nokia a jak sama přiznává, nebylo to nic jednoduchého.

„Nejvíc jsem se soustředila na záběry a na přesný timing, který jsem měla na každého vymezený. Kdybych se u někoho zdržela, nedostalo by se na dalšího. Celé by se mi to rytmicky posunulo a nevyšla by mi na refrén třeba jízda na motorce nebo vstup na diskotéku v místě, na kterém vyjít měl. Což bylo pro celou věc dost podstatné. Jsem každopádně šťastná za to, jak to celé dopadlo, za lidi, kteří do toho se mnou šli, byla to krása,“ popsala.

Barbora Poláková – 2-8-5: