ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 26948 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

VIDEO: Kateřina Marie Tichá zpívá v písni Sami o vyhořelém vztahu

0 jsk 10.8.2020

Zpěvačka a skladatelka Kateřina Marie Tichá se do povědomí posluchačů zapsala jako ženský hlas kapely Jelen. V roce 2013 vydala skladbu Tančíme spolu. Ve stejném roce ji ke spolupráci přizval rapper Lipo a vznikl další singl Do města přišla zima. Nyní představuje videoklip k písni Sami. Ta předznamenává její debutové album, jež spatří světlo světa začátkem října.

„Můj první singl Sami je o vztahu dvou lidi. O tom, že i ve dvou můžete být Sami,“ popisuje Tichá. „K napsání písně mě inspirovala moje vlastní zkušenost. Právě ten moment ve vztahu, kdy se ztratí radost, ale člověk nemá sílu to změnit, a tak stojí na místě s tím druhým, a přitom úplně sám.“

Písni se dostalo až filmového zpracování. Za scénářem a režií stojí Jonáš Lipo Červinka, který s Tichou spolupracoval již v minulosti. Natáčení probíhalo během červencových dnů v romantických zákoutích Prahy u břehu Vltavy. „Vycházel jsem hlavně z Kateřininy originality, která je na poměry současné české mainstreamové hudby nebývalá. Estetika periferie města, kterou mám osobně hodně rád, mi v tomto případě krásně zapadla do celkového konceptu a bylo to nakonec jedno z těch natáčení, které jsem si moc užil. Navíc jsme u Kateřiny odhalili i zajímavý herecký potenciál, který celý dojem z klipu podle mě ještě umocnil,“ říká režisér.

Píseň Sami je první vlaštovkou z připravovaného stejnojmenného debutu. Na posluchače čekají silné popové melodie, ale i písně nasáklé vlivy svobodomyslné cikánské hudby, balkánských rytmů nebo pařížského pouličního umění.

(foto: Petr Kozlík)