ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 18991 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

VIDEO: Karmen Pál-Baláž představuje píseň s textem Kamila Peteraje

0 jsk 26.3.2024

„Mám ráda, když skladby nejsou jednoznačně napsané, a tak si v nich každý najde to své. Singl Dám si šancu má pro mě obzvlášť důležitou a krásnou myšlenku. V této písni totiž přecházím z bezbarvého, šedého světa bez motivace, sil i nálady do nového života plného naděje a lásky,“ prozrazuje na margo nové písničky slovenská zpěvačka Karmen Pál-Baláž.

Její skladba vznikla ze spolupráce s autorskou dvojicí Martin Kavulič a Kamil Peteraj. Všichni tři se díky nevídané hudební symbióze shodují, že může být začátkem celé spleti dalších spoluprací.

Hudební kvality i muzikálnost zpěvačky vyzdvihla osobnost slovenské umělecké tvorby, textař Kamil Peteraj, sérií vzácných slov: „Slovenská popová scéna je malá, ale jakmile se na ní objeví talent, většinou stojí za to. Jeden takový se vynořil a upozornil mě na něj Martin Kavulič. Řeč je o Karmen Pál-Baláž. Já jsem si vzápětí položil otázku: Jak by se asi potrápila s mým textem?“

Konkretizuje, že umělkyně ho překvapila po více stránkách, ale především tím, že se nejeví jako zpěvačka běžné produkce. Podle jeho slov má tato jedinečná zpěvačka z jižního Slovenska správné předpoklady dotáhnout to daleko, najít si své publikum a vyšvihnout se mezi skutečné osobnosti.

„Karmen dokáže dát písni krásu, něhu i hloubku. Zpívá jí to nečekaně kvalitně, hudební publikum ji navíc vnímá i jako skvělou klávesistku, a tak lze zpěvačku Karmen Pál-Baláž bez nadsázky označit za všestrannou a zralou muzikantku,“ myslí si Kamil Peteraj, jehož písnička Dám si šancu našla díky mladičké umělce nejlepší hudební provedení.

„Oslovil jsem Karmen a nabídl jí více mých písní, ale tato ji hned zaujala. Už po první demo nahrávce mi bylo jasné, že jsme naladěni identicky a jedeme správným směrem. Píseň je náročná, i co se týče rozsahu, ale ona to zvládla výborně a sžila se s ní od prvních okamžiků,“ neskrývá nadšení skladatel Martin Kavulič.

„Řeknu to upřímně. Když jsem si poprvé přečetla text, nedošlo mi v tom prvním okamžiku, jaké hluboké myšlenky obsahuje. O to více mě překvapilo, kolik významů mi začalo dávat hlubší zamyšlení nad slovy pana Peteraje,“ přiznává Pál-Baláž.

„I když není život stále procházka sluneční zahradou, přičemž často máme pocit, že je celý svět proti nám, přece jen si musíme dát šanci vidět všechno to krásné kolem nás. Otevřít duši a srdce, aby se mohly začít dít zázraky,“ dodává.

Právě touto skladbou by chtěla posluchače povzbudit, motivovat a poslat jim energii kráčet vpřed, protože si myslí, že každý z nás už procházel něčím podobným. Obdobím, když přesně takovou pomoc či podporu potřeboval.